TOPlist

Samsung na konferenci upřesnil novinky v One UI 2

One UI 2 novinky

V San Jose se od 29. do 31. října koná Samsung Developer Conference. Jedno z klíčových témat události je budoucnost nadstavby One UI, která vloni nahradila prostředí Samsung Experience. Hned první den akce přišly na řadu informace o vlastnostech a parametrech druhé generace této nové nadstavby. Jihokorejská firma vývojářům i veřejnosti odtajnila další střípky z příprav a prozradila, jaké novinky v One UI 2 můžeme očekávat.

Jak jsme psali již dříve, Samsung se chce zaměřit hlavně na designové změny. Primárně by mělo jít o decentnější vizuální prvky např. při ovládání hlasitosti nebo příjmu hovoru. Menší prostor mají také pop-up oznámení. Mezi nejzajímavější novinky v One UI 2 patří přesun notifikací nativních aplikací do spodní poloviny displeje. Tam se obecně jihokorejský výrobce snaží přesunout většinu interaktivních prvků. Patří mezi ně i zobrazení obsahu složek. Evidentně je cílem usnadnit práci s tak velkým telefonem i uživatelům s menšíma rukama.

One UI 2: Designed for everyday simplicity

One UI 2: Designed for everyday simplicity

Větší prostor dal Samsung také tmavému režimu, který dostane více aplikací. Někdy půjde dokonce o vysoce kontrastní prostředí pro lepší čitelnost a ovladatelnost. Toto nastavení bude mít pochopitelně v rukou uživatel. Redesignu se dočkaly také ikony. Některé získaly animaci, jiné dostanou upravené barvy pro lepší identifikaci.

Zajímavou funkcí je také zesílení okolního zvuku. Stačí si nasadit sluchátka a telefon vám zesílí to, co se děje kolem vás. Upravena bude také aplikace pro digitální rovnováhu – abyste mohli lépe sledovat svůj screen time (jak dlouho a často hledíte do displeje) a abyste si mohli lépe určit, kdy a jak (ne)chcete být rušeni. One UI 2 je k dispozici v betaverzi.

Co říkáte na novinky v One UI 2?

Zdroj: GSM Arena

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)