Konec podpory: Nexus S a Motorola Xoom nedostanou Android 4.2

nexus_xoom

Podle slov vedoucího vývojáře Android Open-Source Project (AOSP) Jeana-Baptiste Queru to vypadá, že telefon Nexus S a tablet Motorola Xoom WiFi nedostanou aktualizaci na Android 4.2. Při oznámení dostupnosti Androidu 4.2 v AOSP Queru přinesl smutné zvěsti o osudu těchto zařízení: “Android 4.2 není na Nexusu S a Xoomu podporován. Tato zařízení by měla pokračovat v používání verze 4.1.2. Jak to bude s Nexusem S a Xoomem v budoucnosti nemohu komentovat.”

Ukončení podpory pro uvedená zařízení je překvapivé především proto, že obě nedávno obdržela aktualizaci na Android 4.1 Jelly Bean. Je ale zvláštní, že by nezvládla “o desetinku” vyšší verzi – Android 4.2 sice přináší řadu novinek, jsme ale přesvědčeni o tom, že žádná z nich by neměla být nekompatibilní s Nexusem S či Motorolou Xoom. V případě Nexusu S by mohlo být limitujícím faktorem 512 MB operační paměti, nicméně Xoom by s 1 GB RAM a dvoujádrovým procesorem Tegra 2 měl Android 4.2 zvládnout bez problémů.

Server Android Soul spekuluje, že za tímto krokem je snaha přimět majitele starších zařízení ke koupi Nexusu 4 a Nexusu 10.

Majitelé těchto zařízení se tedy budou muset spolehnout na nezávislé vývojáře alternativních ROMek, kteří takřka jistě Android 4.2 připraví.

Zdroje: Phandroid, Android Soul a Droid Life.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (35)