Je konec Pocophone blízko? Nástupce oblíbeného telefonu od Xiaomi v problémech

xiaomi pocophone konec

Už při představení telefonu Xiaomi Redmi K20 Pro (Xiaomi Mi 9T) se hodně spekulovalo nad tím, co bude s telefonem Xiaomi Pocophone F2. Mluvilo se i o tom, že PocoPhone F2 nevyjde a Redmi K20 Pro je náhradou. A právě konec značky POCO naznačuje i analytik Navkendar Singh, zároveň i jeden z hlavních lidí, který měl Pocophone na starost, po letech od Xiaomi odešel.

Konec PocoPhone F2? Důvodem má být Redmi K20 Pro

Pocophone F1 byl doslova blesk z čistého nebe. Xiaomi nabídlo extrémně nízkou cenu za telefon, který má hardware srovnatelný s prémiovými modely. Kromě toho se majitelé telefonu můžou těšit i z perfektní softwarové podpory, která mezi Xiaomi telefony vyniká.

POCOPHONE F1-unboxing (official video)

POCOPHONE F1-unboxing (official video)

Analytik Navkendar Singh tvrdí, že pro Pocophone F2 již není na trhu místo. Telefon Xiaomi Redmi K20 Pro je naceněn tak agresivně, že další telefon od POCO by byl pouze jeho konkurencí. Další potenciální náznak konce může být i odchod Jai Maniho, což byl jeden z hlavních lidí, který stál za zrodem značky Pocophone.

Poslední věcí je nedostatek úniků. Xiaomi není zrovna společnost, která by si hlídala své chystané produkty. Častokrát o nich víme i s měsíčním předstihem. Jenže přímo o PocoPhone F2 neexistují žádné záznamy. PocoPhone F1 byl představen v srpnu minulého roku. Pokud by tedy Xiaomi chystala pokračování ve stejném období, už bychom se v tuto dobu dočkali alespoň nějakých informací.

Myslíte si, že Xiaomi bude pokračovat ve značce POCO?

Zdroj: gizchina.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)