Xiaomi už nebude v USA na nepřátelské listině. Co to přesně znamená?

konec blokace Xiaomi v USA

Zdá se, že brzy skončí jeden velký americko-čínský spor zahrnující mobilní technologie, údajné ohrožení kvůli napojení na armádu a následné obchodní restrikce. Ne, řeč teď není o gigantovi Huawei, ale v tomto ohledu o něco méně exponované společnosti Xiaomi. I na ni kvůli různým podezřením americké úřady uvalily různé průmyslové restrikce. Šlo vlastně o jeden z posledních úkonů Donalda Trumpa ve funkci prezidenta. Po několika měsících dohadů, a mimo jiné i žalobě ze strany Xiaomi, se prý blíží konec její blokace v USA.

Xiaomi USA důvod blokace

Informaci přináší agentura Bloomberg s odkazem na interní zdroje, které hovoří o nové dohodě. Čínská společnost prý americké úřady dokázala definitivně přesvědčit, aby blokace skončila. Není úplně jasné, jestli bylo kompletně vyvráceno její napojení na čínskou armádu, nebo šlo o nějaké ústupky z jedné či druhé strany. Konec blokace Xiaomi v USA každopádně znamená, že firma může do budoucna opět bez omezení obchodovat s americkými protějšky. Výsledek se dá v podstatě považovat za vítězství čínské společnosti. Jsme zvědaví, jak v tomto ohledu bude dál vypadat situace kolem Huawei.

Jak vnímáte boj mezi Xiaomi a USA?

Zdroj: Bloomberg

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)