Konec Adblocku? YouTube chystá razantní změny blokátorům reklam

YouTube zasahuje proti Adblocku
  • YouTube oficiálně potvrdilo zahájení čistky pro aplikace, které blokují reklamy
  • Globální úsilí má povzbudit uživatele k zakoupení YouTube Premium
  • Dle Redditu stále přibývá uživatelů, kterým byl blokátor reklam deaktivován

Nedávno jsme vás informovali o možném nárůstu reklam. To ale není vše, v čem známá platforma přitvrdí a spouští celosvětový experiment, který má přimět uživatele, aby si koupili YouTube Premium. Kromě postupného odstraňování aplikací třetí strany, přichází také varování, že přehrávání videa může být přerušeno, pokud detekuje podezřelou aktivitu související s používáním blokátorů. Samozřejmě budete dopředu několikrát upozorněni.

Podle společnosti jsou reklamy nezbytné nejen pro spravedlivé odměňování tvůrců, ale také pro udržení platformy zdarma pro miliardy uživatelů po celém světě. Například v minulém roce bylo zavedeno až deset reklam v jednom videu, a 30sekundové reklamy na televizích. Tyto kroky naznačují, že společnost jen hledá cesty, jak maximalizovat příjmy.

Zaplaťte, pokud nechcete reklamy

Prémiová služba stojí 179 Kč měsíčně a hlavní výhodou je absence reklam, offline stahování, přehrávání na pozadí a YouTube Music. Ačkoli zdůrazňuje ochranu příjmů tvůrců jako jeden z důvodů pro zavedení těchto opatření, je zřejmé, že má velký zájem o přilákání ještě více uživatelů k jejich pravidelnému předplatnému.

Uživatelé vyzývají k opuštění platformy

Na Redditu se začínají objevovat diskuze, že stále více uživatelů bylo vyzváno k deaktivaci a jiní dokonce burcují k opuštění platformy. Také Google Trends zaznamenal nárůst ve vyhledávání „Ad Blocker YouTube“, což deaktivaci nástrojů u uživatelů jen potvrzuje. Na stránce podpory YT uvedl, že používání blokátorů porušuje jeho podmínky služby a hrozí úplným zablokováním přehrávače videa, pokud budou uživatelé nadále blokovat reklamy.

YouTube blocks adblockers; will this be their downfall?

YouTube blocks adblockers; will this be their downfall?

Je velice nepravděpodobné, že by YouTube změnil postoj a dost určitě dojde v následujících měsících k blokaci čím dál více nástrojů. I jeden z nejznámějších podobných webových aplikací Adblock Plus potvrdil, že uživatelé můžou mít s nástrojem problém a doporučil několik postupů pro správné fungování. Mimo jiné potvrdil, že jejich snaha o platformu bez reklam nadále trvá a že pracuje na tom, aby našel nejlepší řešení.

Využíváte blokátory reklam?

Zdroj: The Verge, Support Google, AndroidAuthority

Zuzana Přibylová
O Autorovi - Zuzana Přibylová

Od dětství ji fascinovaly nejnovější technologie, počítače a veškeré druhy herních konzolí. S PlayStationem 1 a později Xboxem 360 začala její vášeň pro herní svět,… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)