Koncept Samsungu Galaxy S5: vize nadšenců, realita může být jiná

s5_koncept_ico

Na trhu je celá řada nesporně zajímavých telefonů s Androidem, nicméně to neznamená, že bychom měli přestat snít o věcech budoucích. Je pochopitelné, že největší pozornosti se těší špičkové modely předních výrobců, jako je například Samsung Galaxy S5. Do oficiálního oznámení sice zbývá ještě docela dost času, což ale nezabrání tomu, aby se objevily první zvěsti, pověsti a spekulace. Jedním z mnoha příkladů je následující krátké video uživatele O2 Guru TV, vyobrazující jednu z variant, jak by mohla “es pětka” vypadat a jaké vlastnosti může mít.

Popusťte tedy uzdu své fantazii a představte si Galaxy S5 jako mobil s ultra-tenkým hliníkovým tělem, flexibilním displejem s minimalistickým rámečkem a zajímavým hardwarem. Odvážnější vypustí ze své vize také hardwarové tlačítko, jež je typickým znakem Samsungů. Výsledek by mohl vypadat asi nějak takto…

https://www.youtube.com/watch?v=g4reayg4Suc

Možná je načrtnutá představa příliš dobrá na to, aby byla pravdou, ale určitě vidíme telefon, který by se mohl objevit v blízké budoucnosti. Navrhované specifikace vypadají následovně:

  • Displej: 5″, flexibilní, SAMOLED, rozlišení 2560 x 1440 obrazových bodů (jemnost 587 ppi)
  • Procesor: 64bitový, osmijádrový
  • Operační paměť: alespoň 3 GB
  • Fotoaparát: 16 Mpx
  • Baterie: 4 000 mAh
  • Operační systém: Android 4.4 KitKat s příští generací grafické nadstavby TouchWiz
  • Přední stereo reproduktory s technologií S Beats

Již nějakou dobu se spekuluje, že Samsung vydá Galaxy S5 počátkem roku 2014, dokonce koluje fáma, že by mohl být představen na veletrhu CES, který bude probíhat mezi 5. a 10. lednem v Las Vegas.

Samsung Galaxy S5: další líbivý koncept na videu Samsung Galaxy S5: další líbivý koncept na videu

Když Samsung v březnu představoval Galaxy S4, uvedl, že při návrhu telefonu naslouchal přáním svých zákazníků. Doufejme tedy, že v případě páté generace bude poslouchat ještě o něco pozorněji.

Jak se vám líbí tento koncept? Myslíte, že bude Samsung Galaxy S5 vypadat právě takto?

Zdroje: Android Authority, Phandroid, NEWS.com.au, T3 a Droid Life.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (27)