TOPlist

Koloběžka s Androidem na palubě přichází i do Česka. Za kolik?

archos kolobezka android

Před několika dny jsme informovali o tom, že Archos poodhalil informace o své elektrické koloběžce. Na veletrhu se představily celkem tři elektrické koloběžky. Vlajkový model této řady je pro nás nejzajímavější. Ptáte se proč? Je to první koloběžka, která používá systém Android. Zároveň jsme se dozvěděli, že se bude prodávat i v Česku.

Koloběžka s Androidem se v Česku objeví v létě za 12 990 Kč

Tato koloběžka je vyrobena a navrhnuta ve Francii a může se pyšnit tím, že jde o první Android koloběžku na světě. Obsahuje 5 palců velký řídící panel, který má funkce chytrého telefonu. Panel obsahuje čtyřjádrový procesor, 1 GB paměť RAM a 8 GB paměť ROM. Zařízení používá operační systém Google Android 8 Oreo. Displej je zároveň chráněn proti otřesům i proti počasí. Displej zobrazuje rychlost, ujeté kilometry a zbývající úroveň baterie, podporuje i aplikace. Do mobilní sítě je připojen přes 3G, což uživateli umožňuje přístup i k online aplikacím.

Pokud jde o výkon, tak koloběžka Archos Citee Connect má 250W motor a 36V baterie umožňuje v městských oblastech dojezd více než 25 kilometrů. Životnost baterie je zvýšena o 15% díky systému zpětného získávání energie. Dále má 8,5 palcová kola s kotoučovou brzdou. Prodej této koloběžky začne v České republice v létě 2018 s doporučenou cenou 12 990 Kč včetně DPH.

Co říkáte na cenu této koloběžky s Androidem?

Zdroj: TZ

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)