TOPlist

Klávesnice Gboard hlásí 3 novinky. Kterou využijete nejvíc?

Gboard klávesnice novinky podzim 2021 kopírování dokončování vět screenshoty

Google klávesnice Gboard, která je v mnohých telefonech základním nástrojem pro zadávání, dostává v těchto dnech od svých vývojářů tři funkční novinky. Vlastně čtyři, pokud budeme počítat i rozšíření Emoji Kitchen pro vytváření originálních smajlíků o další kombinace. Zajímavější jsou ale funkce, které prakticky pomohou s telefonem v ruce reagovat rychleji a intuitivněji. O jaké jde?

Gboard - the Google Keyboard
Gboard - the Google Keyboard

Návrhy snímků obrazovky

Když v mobilu pořídíte snímek obrazovky alias screenshot, nemusíte jej nově při pokusu o odeslání či vložení pracně hledat v galerii nebo v úložišti. Klávesnice Gboard ji sama nabídne v rámci svého prostředí, jako to nyní dělá například se zkopírovaným textem.

Chytrá schránka

I samotné kopírování a vkládání textového obsahu bylo vylepšeno. Když nyní zkopírujete text, jehož součástí je například e-mailová adresa, telefonní číslo nebo odkaz, klávesnice vám při vkládání doporučí tu část, která se do daného pole hodí.

Chytré dokončování vět

Gboard se nově pokusí text nejen dobře přehazovat z místa na místo, ale také kreativně tvořit. A nikoli jen při dokončování slov, ale i celých vět. Klávesnice se pokusí uživatelům pomoci s kompletací tak, aby se nestaly překlepy, nebo se dokonce nějaké fráze příliš neopakovaly. Předpokládáme, že tato novinka bude zatím dostupná jen v angličtině. Ale uvidíme.

Která z těchto novinek se vám nejvíc zamlouvá?

Zdroj: Google

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)