Google klávesnici Gboard značně vylepší. Ve velkém pomůže AI

klavesnice gboard ai google

Umělá inteligence se v na trhu s mobilními telefony stává více a více důležitou. Další společnosti se snaží integrovat do svých produktů nějaké prvky AI. Společnost Google je průkopníkem v oboru a nyní oznámila, že jejich klávesnice Gboard obdrží zajímavé novinky.

Google začíná do svých aplikací zapojovat AI: Klávesnice Gboard je jedna z prvních

Od dnešního dne si můžou uživatelé klávesnice Gboard všimnout rychlejšího a snazšího sdílení pocitů ve formě GIF obrázků, emoji nebo samolepek. Klávesnice je umí navrhovat podle konverzace. Jedná se o jedno z prvních AI vylepšení, které se chystají.

Pokud chcete využít tuto novou funkci, musíte klepnout v klávesnici na ikonku GIF obrázku. Základní výběr GIF obrázků, emoji a samolepek bude sestaven podle typu konverzace. Zjednodušeně řečeno AI nabídne obsah, o kterém si myslí, že se zrovna hodí do konverzace. Podle společnosti Google je tato funkce nejprve k dispozici pouze v angličtině, ale zanedlouho by se měla rozšířit i do dalších jazyků včetně češtiny.

Gboard - the Google Keyboard
Gboard - the Google Keyboard

Těšíte se na zapojení AI u aplikací od Googlu?

Zdroj: phonearena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)