Podívejte: Huawei se chlubí, jak dokáže povýšit nekvalitní videa na HD

Kirin 9000 vylepšení rozlišení videa

Nejnovější Huawei telefony z řady Mate 40 pohání nový špičkový čipset Hisilicon Kirin 9000 5G a čínská společnost se nyní rozhodla krátkým videem demonstrovat, jak je na tom v jedné specifické oblasti z hlediska videí. Primárně grafické jádro Mali-G78 MP24 a multimediální AI se údajně umí postarat o následující vylepšení pohyblivých snímků s nízkým rozlišením. Díky inteligentnímu dopočítávání pixelů, odstraňování šumu a dalším pokročilým technologiím je možné například povýšit 460p video na Full HD záběr, tedy 1080p. Však se sami podívejte, jak prý Kirin 9000 vylepšení rozlišení videa zvládá.


V záběrech jsou také sekvence, které porovnávají opravdu “slabé” 270p záběry a softwarově vylepšené 720p výsledky. Samotné zvýšení rozlišení samozřejmě nestačí a je potřeba hledět na detaily. Takto vedle sebe to vypadá velmi dobře. Propagační video je ale samozřejmě ovlivněno mnoha dalšími faktory, které podrobné posouzení znemožňují. Video samozřejmě může být i trochu přikrášlené a vylepšení rozlišení videa v podání Kirin 9000 nemusí být tak úžasné. Něčím podobným se nedávno chlubilo i OnePlus před uvedením mobilů z osmé řady. Tehdy šlo ale o snímkovací frekvenci, kterou je schopná jiná čínská firma zvyšovat tím, že pomocí technologie MEMC přidává další snímky. Z videa o 30 FPS zvládne udělat záběr s frekvencí 120 FPS.

V jakém rozlišení běžně točíte na mobil?

Zdroj: Weibo

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)