TOPlist

Na Kickstarteru boduje magická tužka. Analyzuje skoro cokoli

Kickstarter Magic Pencil kouzelná tužka spektrometr

Množství kofeinu v kávě, čerstvost steakového masa, podíl tuku v mléku, kyselinka v červeném víně nebo taky hodnota kyslíku v krvi. Tyto a mnohé další údaje je schopná vyčíslit „magická tužka“ Magic Pencil, která aktuálně dalece překonává cílovou částku na populárním crowdfundingovém serveru Kickstarter. Jde o příruční spektroskopický skener, který je schopný nahradit řadu jiných specializovaných zařízení.

https://www.kickstarter.com/projects/1378894825/magic-pencil-your-tiny-portable-lab-for-better-life

Magic Pencil má opravdu tvar tužky a kouzlí na tom konci, kde se obvykle nachází guma. Produkt společnosti Vispek prý dokáže ve spolupráci s mobilní aplikací analyzovat více než dva miliony různých chemických látek. Základem je vlastní čip s označením NT1000, jenž dokáže vyhodnotit údaje získané ze zpětných vln ve škále od 200 do 1 700 nanometrů.

Rozměry zařízení jsou cca 26 x 100 milimetrů, hmotnost 65 gramů a baterie by měla na jedno nabití zvládnout přes tisíc měření. Na Kickstarteru už má tato kouzelná tužka vybrán desetinásobek požadované částky. Přístroj je možné nejlevněji získat v rámci odměny v hodnotě 239 dolarů. To je v běžném přepočtu asi 6 tisíc Kč.

K čemu byste využili tuto vychytávku?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)