Kdy přijde první Huawei telefon s HarmonyOS? Naznačil to šéf firmy

kdy bude HarmonyOS pro Huawei mobily

Před pár dny jsme vám přinesli informaci o tom, že Huawei plánuje do některých svých přístrojů ještě letos vložit operační systém HarmonyOS v nové verzi 2.0. Bude se to týkat notebooků, tabletů a chytrých hodinek. S touto novinkou samozřejmě znovu zesílily dotazy a spekulace, kdy bude HarmonyOS i pro Huawei mobily. Trochu konkrétnější hranice dal teď těmto dohadům přímo šéf firmy Richard Yu. Řekl, že letos se tak jistě nestane, možná příští rok.

harmony os android služby

HarmonyOS (HongmengOS v Číně) představila společnost poprvé na konferenci HDC 2019. Zejména v reakci na obchodní restrikce nedovolující Huawei vkládat do přístrojů Google aplikace. Jako první se dočkaly televize, ale bylo avizováno, že se systém dostane časem právě i do telefonů. Letošní akce HDC začíná 10. září a možná se během ní dozvíme i bližší info o tom, kdy bude HarmonyOS pro Huawei mobily. Zatím se nedá předpokládat, že by tento systém v telefonech úplně nahradil Android. Čínská firma si nicméně hodlá chystat půdu pro zavedení vlastní alternativy.

Chtěli byste vyzkoušet HarmonyOS v mobilu?

Zdroj: hcentral

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (13)