Huawei prý letos uvede HarmonyOS 2.0. Které přístroje se ho mají dočkat?

harmonyos-2-0-spekulace-datum-zarizeni

Jak pravděpodobně vědí snad všichni, kdo sledují trendy ve světě mobilních telefonů, čínské Huawei je stále odstřiženo od aplikací a služeb od amerického Googlu. Kvůli tomu nesmí telefony Huawei (a dceřiné značky Honor) disponovat aplikacemi jako YouTube, Gmail, Mapy nebo Chrome a obecně celým balíkem mobilních služeb (GMS) od amerického giganta. Samotný systém Android je sice výjimkou, nicméně čínská firma už několik dlouhých měsíců vyvíjí vlastní prostředí HarmonyOS. Celý svět přitom bedlivě sleduje, jak to s tímto projektem dopadne a zda nějak zahýbe současným nastavením Android vs. Apple…a pořádně nikdo další. Aktuální spekulace hovoří o tom, že Huawei bude mít ještě letos hotové HarmonyOS 2.0. Otázkou pak samozřejmě je, pro které přístroje se chystá.

huawei harmonyos zařízení

Podle odhadů, které pocházejí od tipéra ze sociální sítě Weibo, bude tento systém letos nasazen do vybraných notebooků, hodinek a tabletů. Ne, telefony zmíněny nebyly a dočkají se snad příští rok. U hodinek a tabletů nebude případný přechod tak citelný, laptopy bez Windows už ale zaujmou víc. Mobily by pak samozřejmě měly pozornost největší. Mezi další spekulace patří info, že HarmonyOS 2.0 dorazí současně s HMS Core (mobilní služby Huawei – alternativa k výše zmíněným GMS) ve verzi 5.0. Toto prostředí už má přes 700 milionů alespoň jednou měsíčně aktivních uživatelů a 80 tisíc aplikací v databázi App Gallery.

Fandíte vývoji systému HarmonyOS?

Zdroj: Gizmo

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)