Kauza Huawei končí: Trump oznámil obnovení spolupráce s Huawei

Kauza Huawei končí

Kauza Huawei je tu již několik měsíců a po několika tvrdých ranách pro Huawei přichází výrazný zlom z Japonska. Tam aktuálně probíhá summit G20, na kterém se setkal prezident USA Donald Trump s čínským prezidentem Xi Jinpingem a domluvil zrušení sankcí uvalených na Huawei. Kauza Huawei se točila především okolo spolupráce výrobce oblíbených mobilů s čínskou vládou, kvůli čemuž se USA obávalo špionáže.

Kauza Huawei opravdu končí?

Čínská společnost Huawei je stále na černé listině firem, se kterými nesmí americké společnosti obchodovat. Formální rozhodnutí musí teprve padnout. Změna by měla přijít do jednoho týdne. Prezident USA Trump vydal k ukončení kauzy Huawei prohlášení, že je USA jediná země, která disponuje těmito technologiemi a softwarem. Souhlasí s tím, že se budou opět prodávat Huawei a líbí se mu, že se používají americké technologie ve světě. Americké společnosti prý byly kvůli sankcím rozčílené, protože to omezovalo i jejich podnikání. Dokud nepůjde o otázku národní bezpečnosti, Trumpovi prodej technologií a software Huawei nevadí. Budeme doufat, že kauza Huawei je u konce a spolupráce budou úspěšně pokračovat.

Co říkáte na ukončení kauzy Huawei?

Zdroj: androidauthority.com

Lukáš Mrkvička
O Autorovi - Lukáš Mrkvička

Velký příznivce moderních technologií, který stále skáče mezi světem Androidu a světem nakousnutého jablka. Na každém si najde něco, co se mu líbí, ale nikdy… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (15)