Kalendář Google končí na těchto Androidech! Nemáte jeden z nich?

google kalendář android 7 konec podpory
  • Google aplikace se pomalu loučí s Androidem Nougat
  • Po Chrome nyní končí i Kalendář Google
  • Android 7.0 a 7.1 aktuálně drží 2,6% podíl na trhu

Na začátku listopadu jsme vás informovali o ukončení podpory Google Chrome pro Android 7.0 a 7.1, což sice poznamená jen asi 2,6 % trhu, ale pokud bychom si převedli tuto relativně malou hodnotu na reálná čísla, vyšlo by najevo, že postihne docela dost uživatelů. A nyní úplně stejná informace míří k uživatelům Kalendáře Google.

Nejnovější verze aplikace Kalendář Google, konkrétně v2023.46.0-581792699 má totiž povolený nový příznak „UnsupportedOperatingSystem__enabled“, který se zobrazí všem uživatelům, kteří nemají alespoň Android 8 Oreo. Podpora pro starší systémy byla pravděpodobně ukončena především z bezpečnostních důvodů, ale oficiálně to zatím nikdo nepotvrdil.

Kalendář Google
Kalendář Google

Jestliže tedy máte nějaký starší telefon (například Galaxy S6) s Androidem 7, budete muset situaci nějakým způsobem řešit. Buď provedete migraci do jiného kalendáře, alternativ je poměrně dost, stáhnete si nějakou alternativní ROM s novějším Androidem, nebo si budete muset pořídit nový telefon. S rozhodováním vám může pomocí například náš článek o nejlepších telefonech do 5 tisíc korun. V rámci Black Friday akcí jsou navíc některé z nich ještě v dodatečné slevě.

Jakou verzi Androidu má aktuálně váš telefon?

Zdroj: gizmochina.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)