JustPictures! – webová alba stále s Vámi

No Image-02

Už dlouho se divím, že v Androidovi není zabudovaný prohlížeč, který by uměl přistupovat na Picasu. Myslím si, že by to mělo být součástí prohlížeče obrázků. Dokonce to ani nenajdete v HTC Sense, které se umí napojit na službu Flickr od Yahoo. Myslím, že by nedalo Googlu takovou práci implementovat tuto službu do Androida. Přece jenom přístup přes webové rozhraní není ono. Dlouho jsem nic nenacházel až do nedávna. Objevil jsem program JustPictures!.

Tato aplikace přesně přináší co v Androidu chybí – přístup na Picasu. Umí se připojit nejen na ni, ale i na Flickr a mně neznámou službu Smugmug. Pokud nemáte účty k těmto službám, můžete využít anonymního přístupu a prohlížet si veřejné fotografie od uživatelů.

Při prvním spuštění vás JustPictures! vyzve k zadání svého účtu na výše zmiňované služby. Nebo se můžete rozhodnout, že chcete být jen anonymní a sledovat veřejné profily. Osobně jsem vyzkoušel pod svým účtem jen Picasu. A musím přiznat, že se to neobešlo bez problému. Asi třikrát jsem musel zadat přihlašovací údaje, než se program správně přihlásil. Ale po úspěšné autorizaci již nemusíte po opětovném otevření aplikace znovu zadávat své údaje.

Po zmáčknutí tlačítka menu uvidíte pět voleb :

  • Add Acount – přidání jakéhokoliv uživatele daných služeb
  • Manage Login – zde se zadávají vaše údaje pro Picasu, Flicker a Smugmug
  • Clear Cache – vymazání paměti
  • Help – nápověda
  • Settings – nastavení aplikace

V nastavení je možné si zapnout notifikaci při nějaké změně u sledovaných lidí. Dále zde nalezneme volbu pro výběr paměti, kde se budou dočasně ukládat stažené fotografie. Doporučuji si nastavit ukládání do paměi karty, abyste si šetřili místo v telefonu. Můžete si také nastavit jak velká cache bude pro obrázky použita. Toto je jen menší výběr nastavení. Samozřejmě JustPictures! jich má více. Ale ne tolik, aby se uživatel ztrácel.

Co bych zde vyzdvihnul, je grafické prostředí aplikace. Je jednoduché a pěkné. Můžete posoudit sami ze screenshotů. Načítání obrázku přes edge šlo celkem rychle a bez problému. Na druhou stanu jsem dnes narazil na další nepříjemnost při aktualizaci. Ztratilo se mi nastavení účtů. Takže jsem opět musel vše nastavovat znovu. Snad se s příští verzí toto už nestane. Další nevýhodou a možnou překážkou v používání je nabídka pouze anglického jazyka.

Chcete mít Picasu a další webová úložiště fotek stále s sebou? Tak neváhejte a nainstalujte si tuto aplikaci. JustPictures! je zdarma k dispozici na marketu.

Seznam uživatelů

JustPictures!

Michal Mátl
O Autorovi - Michal Mátl

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)