Žádná změna. Restrikce proti Huawei prý pod Bidenovou vládou neskončí

Joe Biden zrušení Huawei sankcí

Když před pár dny nastoupil do úřadu nový prezident uSA Joe Biden, začalo se nahlas mluvit o tom, že by jeho úřad mohl zmírnit, zrušit či jinak zasáhnout do známých obchodních restrikcí namířených mimo jiné na čínskou firmu Huawei. Ta po zpřetrhání vazeb na americké výrobce a dodavatele softwaru citelně trpí na trhu s chytrými zařízeními. Jak se nyní ukazuje, na stavu se velmi pravděpodobně nic měnit nebude. I když je nyní ve “vedení” USA Joe Biden, zrušení sankcí proti Huawei a dalším čínským firmám není pravděpodobné.

Joe Biden Huawei

Několik dní trvající spekulace v podstatě rozsekla nová, prezidentem vybraná, ministryně obchodu Gina Raimondo. Médiím oznámila, že nevidí pádný důvod, proč by měly být firmy Huawei nebo Hikvision z inkriminovaného seznamu zakázaných odebrány. Na tato slova negativně reagovalo přímo čínské ministerstvo zahraničí. Zrušení sankcí proti Huawei se tedy evidentně nekoná, i když se úřadu chopil Joe Biden. Google služeb a aplikací v telefonech této značky se tedy dál nedočkáme. Bude zajímavé sledovat, jak bude dál pokračovat působení čínské firmy v tomto segmentu trhu.

Kam se asi může situace ještě posunout?

Zdroj: aauthority

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (12)