Amazon změní generálního ředitele. Jeff Bezos odstupuje z pozice CEO

Jeff Bezos odstupuje z pozice CEO

CEO (generální ředitel) společnosti Amazon Jeff Bezos odstupuje z pozice CEO a ve třetím čtvrtletí (Q3) přejde na novou pozici. Půjde o práci výkonného předsedy ve správní radě společnosti Amazon. Na pozici generálního ředitele Bezose nahradí Andy Jassy, který je CEO Amazon Web Services (dceřiná společnost Amazonu, která poskytuje cloud computingu a API). Co druhého nejbohatšího muže na světě přimělo k odchodu z pozice, kterou zastával neskutečných 26 let, doslova ode dne založení firmy?

“Být výkonným ředitelem společnosti Amazon je velká zodpovědnost a je to náročné. Když máte takovou zodpovědnost, je těžké věnovat pozornost něčemu jinému.”  Tak komentoval Bezos oznámení změny. Bezos se chce jako předseda i nadále věnovat důležitým rozhodnutím a změnám v Amazonu. Hlavní rozdíl mezi jeho bývalou a budoucí pozicí by měl být dostatek času a energii. Světový magnát se chce soustředit na jeho další projekty (Fond Bezos Earth, Blue Origin) a jeho další vášně.

Jeff Bezos odstupuje z pozice CEO právě po obrovském nárůstu ceny Amazonu. Akcie internetového obchodu za poslední rok prudce stoupaly. Sami uvidíme, jaká budoucnost čeká Amazon pod vedením Andyho Jassy a jaké výhody/nevýhody nebo například rozšíření pro aplikace změna CEO přinese.

Amazon Shopping
Amazon Shopping

Nakupujete zboží z Amazonu?

Jan Kaláb
O Autorovi - Jan Kaláb

Síťařina ho nebavila, tak vzal do ruky tužku, papír a telefon. Coby vystudovaný odborník na IT měl Honza skončit v korporátu s velkým „K“ a… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

paypal

Podrobný návod, jak zprovoznit PayPal

Návody Jan Olejník Jan Olejník
5 min. uložit na později

Komentáře (0)