Jaký mobil fotí lépe? Srovnání Samsung Galaxy S9 vs. Xiaomi Mi Mix 2S

jaky mobil foti lep samsung galaxy s9 plus vs xiaomi mi mix 2S

Samsung Galaxy S9 se už automaticky zařazuje mezi TOP fotomobily. U Xiaomi to ale je něco nového, až Mi Mix 2S se může rovnat se špičkou trhu, jak ukázala i naše recenze. Oba telefony jsme ale ještě ve fototestu nepostavili proti sobě. Dokáže se Xiaomi vyrovnat Samsungu? Jaký mobil fotí lépe? To zjistíme v dnešním srovnání fotoaparátu Galaxy S9 a Mi Mix 2S.

Jak fotí Xiaomi Mi Mix 2S?

Nejprve začneme u novějšího Xiaomi Mi Mix 2S, na který už si můžete přečíst recenzi. Novinka se může pochlubit duálním fotoaparátem, který má dvakrát 12 MPx. První fotoaparát má světelnost F/1.8, druhý pak F/2.4. Selfie kamera má 5 MPx, nenajdete ji však tradičně ve vrchní části přední strany, ale je v pravém dolním rohu. Telefon rovněž podporuje efekt bokeh a dvakrát optický zoom.

Xiaomi Mi Mix 2S

Xiaomi Mi Mix 2S

1.0
 • Displej 5,99", IPS, 2160 x 1080 px
 • Procesor Qualcomm Snapdragon 845
 • RAM 8 GB
 • Fotoaparát 2x 12 MP
 • Baterie 3 400 mAh
 • Cena od 9 999 Kč

Samsung Galaxy S9+ fotí skvěle, bude to ale stačit?

Ke snímkům jsme použili Samsung Galaxy S9+, doporučujeme se podívat na recenzi. Mobil od korejské společnosti má také duální fotoaparát s dvakrát 12 MPx. Přichází s novým senzorem, ten se nazývá Super Speed Dual Pixel. Pochlubit se navíc může variabilní clonou F/1.5 a F/2.6, druhý fotoaparát má pevnou světelnost F/2.4. Ta se v automatickém režimu mění podle světelných podmínek. S telefonem můžete tvořit fotky s rozmazaným pozadím a nechybí ani 2x optický zoom.

Samsung Galaxy S9+

Samsung Galaxy S9+

1.0
 • Displej 6.2", 1440 x 2960 pixelů, Super AMOLED, 529 ppi
 • Procesor Exynos 9810
 • RAM 6 GB
 • Fotoaparát 2x 12 MP
 • Baterie 3500 mAh
 • Cena od 9 990 Kč

Jaký mobil fotí lépe? Srovnání Samsung Galaxy S9 vs. Xiaomi Mi Mix 2S

Přestože při srovnání fotoaparátů mobilních telefonů nelze u všech nastolit úplně stejné podmínky, snažili jsme se tomuto ideálu co nejvíce přiblížit. Všechny snímky byly vytvořeny z téměř identického místa, ve stejný čas i za totožných podmínek. Protože drtivá většina uživatelů mobilních telefonů nepoužívá manuální nastavení fotoaparátu, u obou mobilů byl nastaven automatický režim.

Jaký mobil fotí lépe? Zhodnocení Xiaomi Mi Mix 2S vs Samsung Galaxy S9 Plus

Samsung Galaxy S9+ ukázal, že má přesaturované barvy, i když v přímém srovnání s Xiaomi Mi Mix 2S to nevyniká tak moc, jako v minulých fototestech. Ukázalo se také, že některé snímky z Galaxy S9 mají perfektní množství detailů, u dalších ale vidíte vyhlazení. Některým fotografiím zároveň chybí ostrost. U selfie kamery můžeme vidět mnohem více detailů.

Xiaomi Mi Mix 2S mám mnohem vyrovnanější kvalitu fotografií. Hlavně u snímků, kde Samsung zaostal, se Xiaomi vytáhlo a v některých případech vytvořilo lepší fotografie. Detailů je dostatek. Zlepšení je pak vidět za fotografií ve zhoršených světelných podmínkách. Ještě minulý rok byly o úroveň horší než Samsung, nyní už se téměř vyrovnají i Galaxy S9. Selfie kamera vám ubere několik let a navíc vyhladí obličej tak, že vás začne i virtuálně “holit”.

Jak ukazují poslední dva roky u TOP fotomobilů jsou výsledky snímků hodně vyrovnané a záleží spíše na subjektivním názoru každého člověka. Nicméně přímo podle výsledků těchto fotografií se v redakci přikláníme na stranu Xiaomi Mi Mix 2S.

Který telefon je ve vašich očích vítězem? Bude to Xiaomi Mi Mix 2S nebo Samsung Galaxy S9+?

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (18)