Jaký bude tablet Motorola XOOM 2?

Motorola_Xoom-550×557

Není žádným tajemstvím, že Motorola již pracuje na nástupci tabletu XOOM.

Některé zdroje o něm referují jako o “XOOM 2,” jiné trvají na tom, že to bude “XOOM 4G.” Bez ohledu na to, jak ho kdo nazývá, nikdo přesně nezná detailní informace o zařízení, které by mělo smýt pachuť zklamání ze stávající verze.

Motorola XOOM svému výrobci moc radosti nepřinesla

Motorola XOOM svému výrobci moc radosti nepřinesla

Objevují se například zvěsti, že namísto poměru stran 16:9 nabídne novinka poměr 4:3, tedy stejný, jako nejúspěšnější zařízení v tomto segmentu trhu: Apple iPad. 

Na rozdíl od současné generace by nová obrazovka mohla proti iPadu nabídnout dvojnásobné rozlišení 2048 x 1536 (samozřejmě bude schopna zobrazovat HD video 1080p). Jedná se o kompromis, díky kterému by nový XOOM sice ztratil v oblasti přehrávání videa, ale získal by v mnoha jiných směrech. Širokoúhlé tablety jsou lepší na video, protože filmy s vysokým rozlišením na nich zabírají celou plochu obrazovky. Když je ale otočíte na výšku, což je ideální pro čtení, ukážou se rozměry zařízení jako poměrně nepraktické. To je ostatně i důvod, proč jen zřídka uvidíte v propagačních videích tento tablet postavený na výšku.

Uvědomme si ale, že Xoom nepropadl kvůli poměru stran obrazovky, ale protože běžel na nedokončeném softwaru a že cena 600 dolarů je výrazně vyšší než srovnatelné tablety. Při uvedení na trh nefungoval dokonce ani slot na microSD, a zákazníci stále čekají na slíbený upgrade na 4G data.

Samozřejmě nejzásadnější otázkou je, kdy by se příští tablet od Motoroly mohl objevit na trhu. Některé zdroje tvrdí, že by se tak mohlo stát ještě toto léto, zatímco jiné říkají, že zařízení přijde až s Androidem Ice Cream Sandwich a bude tedy k dispozici až koncem tohoto roku. Do té doby můžeme doufat, že Motorola připraví ještě jednu, asi nejvíce žádanou změnu: konkurenceschopnější zaváděcí cenu.

Zdroje: Android Phone Fans a Techland.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (17)