TOPlist

Jaké máte příslušenství k telefonu? (Víkendová hlasovačka)

prislusenstvi2

Koupí mobilního telefonu zpravidla investice nekončí. Jeho schopnosti a vlastnosti lze rozšiřovat pomocí nejrůznějšího příslušenství. U většiny mobilů najdete v základním balení alespoň sluchátka. Někteří jsou však štědřejší a přibalí třeba i ochrannou fólii či jeden nebo více krytů. Další nákupy už pak závisí na zákazníkovi. V tomto díle Víkendové hlasovačky a diskuze se podíváme na to, jaké mají příslušenství k telefonu naši čtenáři.

Příslušenství k telefonu lze rozdělit do několika kategorií:

 • Powerbanky jsou asi nejobvyklejším příslušenstvím. Zajišťují dodávku energie v okamžicích, kdy není poblíž zásuvka. Díky současným kapacitám jsou schopny nabít mobilní telefon až desetkrát. Bez powerbanky se neobejdete při outdoorových aktivitách, náročných na baterii – například geocaching.
 • Držáky využijete nejen v autě k uchycení telefonu tak, abyste na něj viděli a současně zajistili jeho stabilní polohu. K dispozici jsou například držáky na jízdní kola, které navíc chrání mobil před vnějšími nepříznivými vlivy. Před dvěma roky jsme například recenzovali vodotěsné pouzdro a držák na mobil pro cyklisty IBERA IB-PB20.
 • Žádný telefon se neobejde bez nabíječky. Ta bývá součástí balení, ale pokud potřebujete nabíjet telefon doma, v práci, na chalupě a v dalších místech, zpravidla si budete chtít pořídit další. Pro telefony s podporou bezdrátového nabíjení pak lze dokoupit bezdrátové nabíječky.
 • Také sluchátka bývají součástí balení – obvykle však jen základní pro nepříliš náročné posluchače. Pokud chcete vyšší kvalitu podání zvuku nebo využijete sluchátka bezdrátová, pak nezbude než se podívat po alternativách. Nabídka je skutečně široká a dá se říci, že každý si přijde na své.
 • Patříte-li k řidičům, kteří neradi platí pokuty, určitě budete řešit, jak z telefonu volat, a přitom neporušit zákon. Jestliže váš automobil není vybaven palubním handsfree, napojeným na audio systém, pak se patrně neobejdete bez handsfree, ať už v podobě „pecky do ucha“, nebo dodatečné instalace plnohodnotné sady do auta.
 • Audiofily, kteří se rádi dělí o reprodukovanou hudbu jistě zaujme nabídka reproduktorů, které se k telefonu připojují pomocí Bluetooth. Výhodou je absence kabelů, kvalita zvuku se obvykle odvíjí od ceny, velikosti a provedení.
 • Ochranná skla a fólie mají za úkol chránit sklo obrazovky i samotný displej před poškozením. Investice v řádu desetikorun, maximálně stokorun, se zpravidla vyplatí už při prvním pádu telefonu na zem – i v méně příznivých scénářích nejčastěji dojde k prasknutí tvrzeného skla, ovšem displej zůstává v pořádku.
 • Pouzdra a kryty pak chrání telefon před poškozením vnějšími vlivy. Pokud mobil hodláte časem prodat, určitě za něj utržíte víc peněz, když bude zcela nepoškozený, bez jediného škrábance. A právě proto je vhodné nosit telefon v obalu, který mimo to dokáže absorbovat i případné nárazy a drobné pády. Tématu ochrany telefonu pomocí fólií, tvrzených skel, krytů a obalů jsme se věnovali před třemi týdny v rámci Víkendové hlasovačky ve článku Jak chráníte telefon před poškozením?
 • Paměťové karty jsou s rostoucí kapacitou interních úložišť sice pomalu ale jistě na ústupu, nicméně chcete-li v zařízení nosit celou svou audiotéku, nebo potřebujete mít po ruce veškeré pořízené fotky a videa, je paměťová karta praktickou možností. Současné verze Androidu ji pak zpravidla umí připojit jako součást interní paměti, nicméně zde záleží na výrobci, zda tuto možnost povolí.
 • Selfie tyče jsou sice často součástí výsměchu, ale pokud jedete na dovolenou sólo, mohou být způsobem, jak pořídit foto sebe sama u významných objektů a památek. Zejména mezi teenagery jde o populární příslušenství k telefonu.
 • Naopak dokovací stanice patří spíše ke kuriozitám, což se projevuje i tím, jak málo funkcí pro ně nabízí samotný Android. Převážně tedy zastávají funkci stojánku, díky kterému je na telefon vidět a současně se nabíjí.
 • Skalní hráči samozřejmě nahrají na displeji, ale používají gamepad. Ty mívají podobu klasického gamepadu s držákem pro uchycení telefonu. Pomocí aplikace se pak „mapují“ hardwarová tlačítka pro jednotlivé funkce.

Jaké máte příslušenství k telefonu?

V tomto kole Víkendové hlasovačky a diskuze se tedy budeme ptát, jaké máte příslušenství k telefonu. Pro účely ankety uvažujte jen to příslušenství, které nebylo součástí balení, tedy jste si ho pořídili dodatečně. Samozřejmě můžete vybírat více možností současně.
[gravityform id=“143″ title=“false“ description=“false“ ajax=“true“]
V komentářích pod článkem se pak můžete pochlubit, jaké konkrétní příslušenství jste ke svému telefonu pořídili, jak jste s ním spokojeni, případně po jaké výbavě ještě pokukujete.

Hlasovačka z minulého týdne

Před týdnem jsme se vás v rámci Víkendové hlasovačky a diskuze ptali, zda máte povolenou instalaci aplikací z neznámých zdrojů. Výsledky ukázaly poměrně varovný stav: jen 15 % respondentů má tuto možnost v systémovém nastavení trvale zakázanou. 34 % se chová obezřetně a instalaci z neznámých zdrojů povoluje jen před zahájením instalace, aby ji následně opět zakázali. Celých 51 % hlasujících má tuto možnost povolenou trvale.

Hlasovačka z minulého týdne Hlasovačka z minulého týdne

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

Karel Kilián je zkušený technický redaktor a copywriter s bohatou praxí v oblasti informačních a komunikačních technologií. Jeho kariéra začala na pozici prodavače, odkud postupně… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (23)