Menu

Jaké máte příslušenství k telefonu? (Víkendová hlasovačka)

Koupí mobilního telefonu zpravidla investice nekončí. Jeho schopnosti a vlastnosti lze rozšiřovat pomocí nejrůznějšího příslušenství. U většiny mobilů najdete v základním balení alespoň sluchátka. Někteří jsou však štědřejší a přibalí třeba i ochrannou fólii či jeden nebo více krytů. Další nákupy už pak závisí na zákazníkovi. V tomto díle Víkendové hlasovačky a diskuze se podíváme na to, jaké mají příslušenství k telefonu naši čtenáři.

Příslušenství k telefonu lze rozdělit do několika kategorií:

 • Powerbanky jsou asi nejobvyklejším příslušenstvím. Zajišťují dodávku energie v okamžicích, kdy není poblíž zásuvka. Díky současným kapacitám jsou schopny nabít mobilní telefon až desetkrát. Bez powerbanky se neobejdete při outdoorových aktivitách, náročných na baterii – například geocaching.
 • Držáky využijete nejen v autě k uchycení telefonu tak, abyste na něj viděli a současně zajistili jeho stabilní polohu. K dispozici jsou například držáky na jízdní kola, které navíc chrání mobil před vnějšími nepříznivými vlivy. Před dvěma roky jsme například recenzovali vodotěsné pouzdro a držák na mobil pro cyklisty IBERA IB-PB20.
 • Žádný telefon se neobejde bez nabíječky. Ta bývá součástí balení, ale pokud potřebujete nabíjet telefon doma, v práci, na chalupě a v dalších místech, zpravidla si budete chtít pořídit další. Pro telefony s podporou bezdrátového nabíjení pak lze dokoupit bezdrátové nabíječky.
 • Také sluchátka bývají součástí balení – obvykle však jen základní pro nepříliš náročné posluchače. Pokud chcete vyšší kvalitu podání zvuku nebo využijete sluchátka bezdrátová, pak nezbude než se podívat po alternativách. Nabídka je skutečně široká a dá se říci, že každý si přijde na své.
 • Patříte-li k řidičům, kteří neradi platí pokuty, určitě budete řešit, jak z telefonu volat, a přitom neporušit zákon. Jestliže váš automobil není vybaven palubním handsfree, napojeným na audio systém, pak se patrně neobejdete bez handsfree, ať už v podobě “pecky do ucha”, nebo dodatečné instalace plnohodnotné sady do auta.
 • Audiofily, kteří se rádi dělí o reprodukovanou hudbu jistě zaujme nabídka reproduktorů, které se k telefonu připojují pomocí Bluetooth. Výhodou je absence kabelů, kvalita zvuku se obvykle odvíjí od ceny, velikosti a provedení.
 • Ochranná skla a fólie mají za úkol chránit sklo obrazovky i samotný displej před poškozením. Investice v řádu desetikorun, maximálně stokorun, se zpravidla vyplatí už při prvním pádu telefonu na zem – i v méně příznivých scénářích nejčastěji dojde k prasknutí tvrzeného skla, ovšem displej zůstává v pořádku.
 • Pouzdra a kryty pak chrání telefon před poškozením vnějšími vlivy. Pokud mobil hodláte časem prodat, určitě za něj utržíte víc peněz, když bude zcela nepoškozený, bez jediného škrábance. A právě proto je vhodné nosit telefon v obalu, který mimo to dokáže absorbovat i případné nárazy a drobné pády. Tématu ochrany telefonu pomocí fólií, tvrzených skel, krytů a obalů jsme se věnovali před třemi týdny v rámci Víkendové hlasovačky ve článku Jak chráníte telefon před poškozením?
 • Paměťové karty jsou s rostoucí kapacitou interních úložišť sice pomalu ale jistě na ústupu, nicméně chcete-li v zařízení nosit celou svou audiotéku, nebo potřebujete mít po ruce veškeré pořízené fotky a videa, je paměťová karta praktickou možností. Současné verze Androidu ji pak zpravidla umí připojit jako součást interní paměti, nicméně zde záleží na výrobci, zda tuto možnost povolí.
 • Selfie tyče jsou sice často součástí výsměchu, ale pokud jedete na dovolenou sólo, mohou být způsobem, jak pořídit foto sebe sama u významných objektů a památek. Zejména mezi teenagery jde o populární příslušenství k telefonu.
 • Naopak dokovací stanice patří spíše ke kuriozitám, což se projevuje i tím, jak málo funkcí pro ně nabízí samotný Android. Převážně tedy zastávají funkci stojánku, díky kterému je na telefon vidět a současně se nabíjí.
 • Skalní hráči samozřejmě nahrají na displeji, ale používají gamepad. Ty mívají podobu klasického gamepadu s držákem pro uchycení telefonu. Pomocí aplikace se pak “mapují” hardwarová tlačítka pro jednotlivé funkce.

Jaké máte příslušenství k telefonu?

V tomto kole Víkendové hlasovačky a diskuze se tedy budeme ptát, jaké máte příslušenství k telefonu. Pro účely ankety uvažujte jen to příslušenství, které nebylo součástí balení, tedy jste si ho pořídili dodatečně. Samozřejmě můžete vybírat více možností současně.

V komentářích pod článkem se pak můžete pochlubit, jaké konkrétní příslušenství jste ke svému telefonu pořídili, jak jste s ním spokojeni, případně po jaké výbavě ještě pokukujete.

Hlasovačka z minulého týdne

Před týdnem jsme se vás v rámci Víkendové hlasovačky a diskuze ptali, zda máte povolenou instalaci aplikací z neznámých zdrojů. Výsledky ukázaly poměrně varovný stav: jen 15 % respondentů má tuto možnost v systémovém nastavení trvale zakázanou. 34 % se chová obezřetně a instalaci z neznámých zdrojů povoluje jen před zahájením instalace, aby ji následně opět zakázali. Celých 51 % hlasujících má tuto možnost povolenou trvale.

Hlasovačka z minulého týdne

Hlasovačka z minulého týdne

 

Komentáře

Tomogo

Tomogo 7

1.7.2017 8:52

Kromě výše zmíněných, klávesnice, myš, aktivní držák do auta, WiDi adaptér, MHL adaptér, OTG adaptér, OBDII adaptér do auta. A to je asi vše.

pavel detvan

1.7.2017 9:59

Este otg adapter a uz neviem

Zbynek_trnka

Wulfher 6

1.7.2017 10:43

Jj já mám taky OBD adaptér, OTG redukci a k Zenfonu 2 i externí blesk :-), jo a taky občas přes OTG redukci připojuji čínský TV tuner.

Jiří Kotal

1.7.2017 11:48

Ještě VR headset

V_pfeffer

VPfeffer 3

1.7.2017 13:24

Hm, mne by zajimalo kdo k telefonu nema jako prislusenstvi nabijecku … ;o)

Dom99

1.7.2017 15:43

Tak já mám ještě navíc mini stativ a taktéž by mě zajímalo, kdo nemá nabíječku… 😄

WeyFuck

1.7.2017 16:02

“Pro účely ankety uvažujte jen to příslušenství, které nebylo součástí balení, tedy jste si ho pořídili dodatečně” – a nabíječka na prvním :D .Sluchátka beru,ty z balení nepoužívá ani moje máma.

Ignitus Cz85

1.7.2017 16:27

Ještě mám HDMI a OTG kabel

Hoskin55

1.7.2017 19:09

WeyFuck: Já třeba používám jinou nabiječku :D
Respektive jich mám víc.

PlagueCz

2.7.2017 9:16

Když už je řeč o příslušenství, neznáte někdo prosím dobrou QuickCharge 3.0 nabíječku pro usb-C?

hmmma

2.7.2017 11:18

Já mám navíc stativ taky 360 stativ a čočku a vše výše uvedené (jsem IT šílenec xD)

hmmma

2.7.2017 11:20

Já mám navíc stativ taky 360 stativ a čočku a vše výše uvedené (jsem IT šílenec xD) JO A OTG Ke kterému samolitr patří další Repráky klávesnici myš atd……

inkvizition

2.7.2017 11:52

Gear VR headset

Kolemjdouci_II

2.7.2017 12:50

to Wulfher: jaký externí blesk máš? Můžeš dát link? Dík.

mlazovla

2.7.2017 14:50

Mám výbornou nabíječku Aukey, která podporuje i QuickCharge 3.0, z těch méně častých příslušenství k mobilu mám Bluetooth klávesnici a myš, přepojku na HDMI a do deště IKEA zaviratelny sáček. ;-)

Radeg

radeg 36

2.7.2017 15:13

@PlagueCZ:
Podívej se na BlitzWolf.

Santon

Santon 0

3.7.2017 19:53

Micro USB TV Tuner (Evolveo – sľape 1,5 roka bezchybne), ďalej rybie oko na foťák, multifunkčné tlačítko do 3,5 portu a pod.

kluzo

17.7.2017 13:09

Pokud se oprostím od toho přibaleného příslušenství, tak ministativ, selfie tyč (používá prtnerka), bluetoth spoušť, držák do auta (na Waze), stojánek na stůl, nabíječku do auta, powerbanku (dostal jsem ji), 1,5m USB kabel, 64GB SD (hlavně na fotky).

Daniel Labounek

12.12.2017 20:56

Já jsem si koupil fakt brutální bluetooth reproduktor, když ho někde vytáhnu, tak se každý diví jak skvělě hraje

Eda Strnad

15.12.2017 10:09

A jaký to je reproduktor? který máte?

linka

18.12.2017 19:41

Podívejte se na reproduktor od Oravy Crater 1 http://oravaspeakers.cz/ , ten hraje opravdu velice hlasitě a luxusně

Marie Honková

19.12.2017 20:17

Já mám Crater 2, brala jsem ho kvůli větší kapacitě baterie, chodíme v léte na vícedenní výlety, tak aby mi vydržel

RSS (komentáře k článku)