Jak v Samsung telefonu s One UI změnit výchozí aplikace?

Jak změnit výchozí aplikace One UI Samsung

Požádal vás váš Samsung telefon při určité operaci o výběr, kterou přesně aplikací chcete pro daný proces použít? A od té doby zůstalo toto nastavení stejné, vy jej chcete změnit a nevíte jak? Dostali jste se tedy do situace, kdy jste v systému pevně nastavili vybraný nástroj jako výchozí pro konkrétní úkon. Může jít třeba o otevírání odkazů v prohlížeči nebo okamžité vytáčení telefonního čísla v aplikaci pro hovory. Nebojte, uložené nastavení není úplně definitivní a neměnné. Nyní si ukážeme, jak jednoduše v Samsung mobilu se systémem One UI výchozí aplikace změnit.

Jak změnit výchozí aplikace v systému One UI

Populární systémová nadstavba od Samsungu má toto nastavení poměrně dobře dostupné. Zatímco u jiných konkurenčních systémů nebo ve starších Android verzích bylo potřeba změny provádět v trochu ukrytém menu, ve One UI je to snadné.

  • Otevřete Nastavení.
  • Klepněte na položku Aplikace.
  • Hned nahoře se nachází položka Zvolte výchozí aplikace. Zde můžete pro konkrétní procesy vybrat jiný výchozí nástroj.

Pokud chcete, aby se telefon znovu začal u různých operací ptát, kterou aplikaci pro daný úkon použít (když například chcete odkazy pokaždé otevírat jinde a nechce jeden prohlížeč pevně jako výchozí), tak to také jde. Po otevření položky Aplikace v Nastavení klikněte vpravo nahoře na tři tečky ukrývající další menu. Najdete tam tlačítko Obnovit předvolby aplikace. Po potvrzení tohoto kroku telefon “zapomene” dříve zapamatované kombinace výchozích aplikací.

Jak často potřebujete měnit výchozí aplikace?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)