Rozhýbejte svou tapetu, poradíme, jak vytvořit vlastní video live wallpaper

jak vytvořit video live wallpaper

Natočili jste někdy video, u kterého jste si říkali, že by z něho byla pěkná živá tapeta neboli live wallpaper? Tapety obecně slouží pro zosobnění mobilního telefonu a jeho přizpůsobení ku obrazu svému. Je to vlastně něco, čím se náš telefon liší od stejných modelů ostatních uživatelů. Živé tapety pak dělají plochu zařízení dynamičtější a lidskému oku zajímavější. Způsob, jak vytvořit vlastní video live wallpaper je v podstatě jednoduchý. Řada telefonů má tuto možnost již v základu. Pro ty, které tuto vlastnost nemají je pak na Google Play k dispozici celá řada alternativ, dnes zmíníme aplikaci Video Live Wallpaper.

Video Live Wallpaper
Video Live Wallpaper

Jak nastavit video na tapetu u telefonů Samsung

Možnosti telefonů v tom, jak a jestli vůbec je možné si dát video na tapetu se značka od značky a model od modelu liší. Například zařízení značky Samsung, řady Galaxy tento cíl svým uživatelům značně usnadňují. Podporují ho totiž již v základu. Postup je pak stejný jako v případě, kdy si chcete nastavit na pozadí klasickou statickou tapetu. V galerii najdete video, které chce použít, v možnostech kliknete na „Nastavit jako pozadí“ a je hotovo. Případně můžete ještě video sestřihnout tak, jak se vám to hodí.

Jak vytvořit vlastní video live wallpaper

Pokud váš telefon neumožňuje, aby bylo video použito jako živá tapeta, pomohou tuto absenci napravit aplikace třetích stran, jako je například Video Live Wallpaper. Prostředí aplikace je jednoduché stejně jako způsob, jak vlastní video live wallpaper vytvořit. Hned první položkou na úvodní stránce je možnost „Choose video“, která vám po udělení práv k přístupu do multimediální knihovny umožní vybrat vámi připravené video. Další položky pak umožňují toto video dále upravit. Stejně jako v případě Samsungů si můžete video oříznout tak, aby se smyčka opakovala pouze ve vámi zvoleném intervalu. Dále je zde položka pro ztlumení zvuku a volba vhodného formátu tak, aby byl zachován poměr stran a obraz nebyl zdeformovaný.

Jakmile máte vše nastaveno kliknete na ikonu v pravém horním rohu, která vám ukáže náhled toho, jak bude vaše živá tapeta vypadat. Pak už jen stačí zvolit, zda ho chcete umístit pouze na plochu, nebo i na zamykací obrazovku. Kromě funkce, který umožňuje vytvořit vlastní video live wallpaper můžete aplikaci Video Live Wallpaper použít také pro vytvoření statické jednobarevné tapety. Její odstín si můžete sami vybrat ze vzorníku, případně definovat svůj vlastní.

Používáte na svém zařízení živé tapety?

 

Barbora Koďousková
O Autorovi - Barbora Koďousková

Už jako malá propadla kouzlu počítačů a probouzejících se technologií. Své nejnovější poznatky vždy nadšeně sdílela se svým okolím. Přes svůj první, tlačítkový telefon Ericsson… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)