TOPlist

Jak vypnout reklamy v telefonech od Xiaomi a proč tam vůbec jsou?

jak vypnout reklamy na mobilech od xiaomi poco redmi

Před pěti lety společnost Xiaomi oznámila přítomnost reklam v nadstavbě MIUI. Důvod? Vzhledem k tomu, že firma nabízí hromadu telefonů se skvělým poměrem cena/výkon, musí logicky na něčem vydělávat. Na telefonech totiž čínský gigant zas tolik netrhne. Proto se snaží zvyšovat zisk jinými způsoby, přičemž jedním z nich jsou právě reklamy v MIUI. Nutno ale podotknout, že se zobrazují poměrně sporadicky a nemají zásadní vliv na používání, ani například na výdrž baterie. Přesto lze pochopit, že někteří uživatelé reklamy v aplikacích, ani v systému zkrátka nestrpí. V tomto článku si tedy ukážeme, jak vypnout reklamy v telefonech Xiaomi, Redmi a POCO s MIUI. Mějte ale na paměti, že ne všechny typy reklam lze vypnout.

1. Zakázání MSA

Zakázáním MSA (zkratka pro MIUI System Ads) jednoduše vypnete většinu systémových reklam v MIUI. Pokud nepoužíváte nativní aplikace v MIUI, můžete většinu dalších kroků přeskočit. Tohle je nejdůležitější bod, kterým můžete potenciálně docílit i lepšího výkonu u starších/levnějších čínských telefonů.

Jak zakázat reklamy v MSA?

  • Otevřete Nastavení
  • Přejděte do sekce Heslo a zabezpečení
  • Dole klepněte na Oprávnění a zrušení
  • Vyhledejte aplikaci „msa“ a zakažte jí

Jak vypnout/odstranit reklamy v aplikaci Optimalizace?

Nativní aplikace Optimalizace pomáhá k co možná nejlepšímu chodu telefonu. Můžete pomocí ní uvolnit místo v paměti, zkontrolovat zabezpečení nebo provést kontrolu připojení v reálném čase. I ta v sobě ale zahrnuje nějaké reklamy, které lze naštěstí snadno vypnout. Stačí klepnout na ikonku Nastavení v pravém hornímu rohu, vyhledat možnost Přijímat doporučení a vypnout ji.

Jak vypnout/odstranit reklamy v prohlížeči Mi Browser?

Pokud z jakéhokoliv důvodu používáte prohlížeč Mi Browser namísto populárnějších a dle našeho názoru lepších variant, budou se vám i v něm zobrazovat reklamy. Pro jejich vypnutí stačí klepnout na Profil v pravém dolním rohu a zvolit ikonku Nastavení v pravém horním rohu. Následně klepnete na Soukromí a bezpečnost a vypnete možnost Přizpůsobení služeb.

Jak vypnout/odstranit reklamy v aplikaci Hudba?

Stejně je na tom i systémová aplikace Hudba. V ní je potřeba klepnout pro změnu na nabídku v levém horním rohu, následně jít do Nastavení > Rozšířená nastavení a vypnout možnost Zobrazit reklamy.

Jak vypnout/odstranit reklamy v aplikaci Správce souborů?

Reklamy se bohužel nachází i v aplikace Správce souborů, naštěstí je lze ale snadno omezit. V levém horním menu vyberte možnost Nastavení > O aplikaci a vypněte možnost Doporučené.

Jak vypnout/odstranit reklamy v aplikaci Stažené soubory?

Podobná situace je i v aplikaci Stažené (soubory), kde se reklamy vypnou podobným způsobem, jako u výše zmíněných aplikací. Stačí klepnout na tři tečky v pravém horním rohu, vybrat možnost Nastavení a v ní vypnout Zobrazit doporučený obsah.

Vypnuli jste si reklamy v MIUI?

Zdroj: Android Authority

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (17)