TOPlist

Jak propojit PS5 ovladač DualSense s Androidem?

playstation 5 ovladač

Propojení PS5 ovladače DualSense se systémem Android dává díky nové aktualizaci větší smysl než kdy předtím. Aplikace Playstation Remote Play totiž nabízí v kombinaci se systémem Android 12 spoustu nových vychytávek právě pro tento ovladač.

Propojení Playstation 5 ovladače DualSense s Androidem

Samotné propojení Playstation 5 ovladače DualSense je poměrně prosté. Stačí podržet tlačítko Share s tlačítkem PS po dobu cca. 5 sekund, dokud vám ovladač nezačne blikat modře. Tím jej přepnete do režimu párování, díky čemuž je viditelný pro ostatní zařízení. Následně stačí otevřít nastavení Bluetooth a v nabídce dostupných zařízení vybrat to, které se s největší pravděpodobností jmenuje „Wireless Controller“ a vyberte možnost spárovat.

PS Remote Play
PS Remote Play

Jak již bylo řečeno, samotné spárování s Android telefonem je velice prosté, ovšem některé Android hry s ním nemusí komunikovat dobře. Buď ovladač nepodporují vůbec, nebo jsou špatně nadefinovaná tlačítka, které jdou v tom lepším případě přenastavit. V úvodním odstavci jsme se zmiňovali o aplikaci Remote Play, díky které dává propojení ovladače DualSense s vaším telefonem mnohem větší smysl. Nejde o běžnou streamovací službu jako je třeba Nvidia GeForce NOW nebo project xCloud od Microsoftu.

K nejlepšímu zážitku totiž budete muset vlastnit konzoli Playstation, díky čemuž si užijete i na telefonu exkluzivní funkce ovladače jako adaptivní triggery, haptickou odezvu nebo podporu touchpadu. Stačí tedy koupit nějaký stojánek a můžete začít hrát třeba v posteli.

Remote Play on iPad with PS5 DualSense Controller

Remote Play on iPad with PS5 DualSense Controller

Chápeme, že boj s manželkou o televizi není vždy snadný, takže užít si velké tituly jako třeba FIFA 22, Spider-Man: Miles Morales, Far Cry 6 nebo Ratchet Clank: Rift Apart na telefonu není nikdy od věci. Aplikace samozřejmě funguje také s tablety, kdy je zážitek logicky díky větší obrazovce ještě lepší a pokud máte dobré internetové připojení, je odezva překvapivě dobrá. Lepší variantou bude samozřejmě vždy na televizi či monitoru, ale na občasné hraní je Remote Play v pohodě dostačuje. Sami jsme v posledních několik desítek minut strávili hraním Spider-Mana a nemůžeme si na nic závažnějšího stěžovat.

Které hry hrajete na Playstationu?

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)