TOPlist

Jak přidat vlastní vyzvánění do svého Androida? Je to jednoduché

Vlastní vyzvánění – náhleďák

Možná se některým z vás stalo, že jste si chtěli nastavit jako vyzváněcí tón nějakou svou mp3. Jenže váš telefon vám neumožňuje nic jiného, než si vybrat ze seznamu předpřipravených vyzvánění. Zajisté, někomu to stačí, ale proč bych si nemohl nastavit vlastní vyzvánění s vlastní mp3? Jistě že můžete. Popravdě to vůbec není složité. Pojďme se na celý problém společně podívat.

Jak přidat vlastní vyzvánění hovoru

Pokud při výběru vyzvánění nikde nevidíte žádné tlačítko pro přidání vlastní melodie, existuje jednoduchý postup, který funguje naprosto vždy a na všech Androidech. Dnes již většina výrobců do svých nadstaveb tlačítko pro přidání vlastního vyzvánění zakomponovala, ale většina stále ještě neznamená všichni. Například čistý Android ani ve verzi 7.0 Nougat (beta) stále podobné tlačítko nemá, takže všichni majitelé (nejen) Nexusů musí v případě zájmu o vlastní vyzvánění projít stejným rituálem.

Postup při přetahování mp3 z PC:

  • Připravte si svou mp3.
  • Připojte smartphone jako MTP.
  • Svou mp3 zkopírujte a vložte ji do adresáře „Ringtones“ v paměti telefonu.
  • Vaše mp3 se nyní zobrazí v seznamu vyzváněcích tónů.

Vlastní vyzvánění

Postup při stažení mp3 do smartphonu:

  • Stáhněte si svou vyzváněcí mp3.
  • Otevřete prohlížeč souborů (ES File Explorer apod.)
  • Najděte svou mp3 v adresáři „Downloads“.
  • Zkopírujte nebo vyjměte ji a vložte do adresáře „Ringtones“ v paměti telefonu.
  • Vaše mp3 se nyní zobrazí v seznamu vyzváněcích tónů.

Vlastní vyzvánění pomocí telefonu a prohlížeče souborů

Jak přidat vlastní tóny upozornění (notifikace)

Pokud chcete změnit vyzvánění u notifikací, například pro SMS, maily apod., je možné i to. Postup je v podstatě totožný, a to jak v případě přesunu mp3 z PC, tak i v případě stažení rovnou do mobilu. Jediným rozdílem v postupu pak je, že svou mp3 vložíte do složky „Notifications“, namísto „Ringtones“.

Vlastní vyzvánění notifikací

Další možnost jak na to pro nenáročné

Pokud ale nepotřebujete mít nutně něco zcela originálního, existuje ještě druhá, mnohem jednodušší možnost, jak své vyzvánění změnit. Stačí si stáhnout aplikaci, která se o to dokáže postarat, a to včetně vyhledání a stažení mp3. Jednou z takových aplikací je například ZEDGE™ Ringtones & Wallpapers, ve které stačí vyhledat klíčové slovo, poslechnout si ukázku a po rozklepnutí si vyzvánění stáhnout. Poté již jen stačí klepnout na tlačítko „Set“ a vlastní vyzvánění nebo notifikace jsou nastavené.

Zedge™ Wallpapers & Ringtones
Zedge™ Wallpapers & Ringtones

Toto řešení je sice jednodušší, ale je určené spíše méně náročným uživatelů, protože i když se databáze zvuků může zdát rozsáhlá, obsahuje obrovské množství duplicit a mainstreamových vyzvánění či zvuků.

Daniel Macho
O Autorovi - Daniel Macho

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (25)