TOPlist

Jak poznat, že si někdo zablokoval mé telefonní číslo? Možností je několik

naštvaná žena držící v ruce telefon
  • Způsobů, jak poznat, že si někdo zablokoval vaše telefonní číslo je hned několik
  • Mezi ty nejjednodušší patří samozřejmě zavolání/odeslání SMS
  • Mnohé však prozradí i populární aplikace, například WhatsApp

Proč si vás někdo zablokoval? To je otázka, na kterou můžete znát odpověď snad jen vy. Ať už se bavíme o tom, zda děláte práci, která je spojená s častým voláním (kupříkladu nabízíte investice, energie, finanční produkty..) nebo o nějakých osobních záležitostech, blokování telefonního čísla je mezi lidmi poměrně běžnou záležitostí. V dnešním návodu si ukážeme, jak poznat, že si někdo zablokoval mé telefonní číslo.

Krok 1: Zkuste zavolat

Prvním a zároveň nejjednodušším krokem, jak poznat, že si někdo zablokoval mé telefonní číslo, je samozřejmě pokusit se zavolat na číslo, které si myslíte, že si vás zablokovalo. Pokud nezačne váš telefon vyzvánět (respektive uslyšíte trojité pípnutí, jako když má někdo stále obsazený telefon), existuje šance, že jste skutečně zablokováni. Avšak pamatujte, že v některých případech může být absence spojení způsobena i jinými faktory, jako je například špatný signál nebo vybitý telefon. Pro ujištění tedy můžete zavolat z jiného čísla.

telefonovani volani hovor ilustracni foto 2

Krok 2: Odeslání textové zprávy

Pokud nechcete zavolat, můžete zkusit napsat textovou zprávu. V případě že zpráva nedojde a neobdržíte žádné potvrzení o doručení (funguje jak na Androidu, tak na iOS), je možné, že vaše číslo bylo zablokováno.

ios 15 imessage

Krok 3: WhatsApp nebo jiné komunikační aplikace

V dnešní době mnoho lidí komunikuje prostřednictvím různých aplikací, jako je třeba WhatsApp. Pokud máte podezření, že vás někdo zablokoval, zkuste rozkliknout jeho profil právě v této aplikaci. Nevidíte-li fotku profilu, případně poslední aktivitu a jste přesvědčení, že jste u této osoby v minulosti alespoň jeden z aspektů viděli, je téměř jisté, že jste na seznamu blokovaných čísel.

WhatsApp Messenger
WhatsApp Messenger

Krok 5: Zkuste další sociální sítě

V momentě kdy jste někoho naštvali takovým způsobem, že si zablokoval vaše telefonní číslo, mohl si vás zablokovat také na ostatních sociálních sítích jako je Facebook nebo Instagram. Zkuste vyhledat profil dané osoby a pokud ho neuvidíte, máte takřka 100% jistotu.

Instagram
Instagram

Mohlo by vás zajímat:

Jak často blokujete telefonní čísla ostatních?

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)