Jak v Androidu nastavit jako vyzvánění vlastní písničku?

Android vlastní vyzvánění zvuky nastavení

Chtěli byste si jako vyzvánění příchozího hovoru nastavit svou oblíbenou písničku? V systému Android můžete použít téměř libovolné zvukové soubory jako vyzváněcí tóny a dokonce je přiřadit určitým kontaktům. Třeba rodinným příslušníkům, přátelům nebo kolegům. Není přitom potřeba se omezovat jen na základní audio soubory v systému, ale můžete použít i skladby či zvuky stažené z internetu, přesunuté z počítače nebo dokonce dostupné z některých streamovacích služeb.

Vlastní vyzvánění v systému Android

V původní verzi tohoto článku se nacházel tip na aplikaci Ringdroid, jejíž použití ale v dnešní době vůbec není nutné a oproti možnostem samotného Androida v zařízeních drtivé většiny značek nemá příliš výhod. Pokud byste je ale chtěli prozkoumat, můžete. My se nyní budeme věnovat možnostem, které nabízí přímo systém. Ukázky v článku jsou pořízeny z nadstavby One UI a Samsung aplikace Telefon, ale i u jiných prostředí by měl být postup velmi podobný.

V případě nastavení vyzvánění pro konkrétní osoby použijte aplikaci pro hovory či kontakty, kterou běžně používáte. Otevřete si kartu vybraného kontaktu, vyberte Upravit a hledejte možnost typu Vyzváněcí tón (možná budete muset jít do rozšířeného menu přes tři tečky nebo klepnout na Zobrazit více). Standardní nabídka vyzváněcích tónů a zvuků ve většině případů obsahuje pouze systémové audio soubory, případně zvuky z jiných aplikací.

Tip

Alternativní vyzvánění pro hovory či zprávy jde někdy nastavit i u komunikačních aplikací, které běžně používají své vlastní zvuky. Podívejte se do jejich nastavení.

Pokud tedy máte připravenou samostatnou skladbu v mp3 či jiném podporovaném formátu (doporučit můžeme wav či ogg), budete ji muset najít manuálně. A to pomocí tlačítka plus “+” a prohledání úložiště. Některé nadstavby umí při nastavení vyzvánění chytře doporučit zajímavé části skladby, ale raději doporučujeme si ji připravit na míru předem, pokud například chcete odříznout kus začátku. Jde to celkem snadno provést i v mobilu, ať už rovnou v systému, nebo pomocí další aplikace.

Obdobný postup platí pro nastavení obecného vyzvánění pro jakýkoli hovor. To ale proveďte v hlavním nastavení systému v sekci Zvuky. Pokud byste chtěli s vyzváněními experimentovat, můžete je zkusit nastavit třeba i pro skupiny kontaktů (záleží na značce telefonu), nebo jako zdrojové soubory využít skladby stažené ze streamovacích aplikací. U nich se ale většinou neobejdete bez dodatečných konvertorů.

Jaké vyzvánění teď máte v mobilu? A jen jedno?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Karel Kilián
Spoluautor článku - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)