TOPlist

Co se děje s podporou NFC u telefonů? Proč jsou na tom 4 společnosti hůře než v roce 2015?

nfc 2019 podpora telefony

NFC platby jsou stále oblíbenější, Google Pay již funguje na čím dál tím více telefonech a podporuje je více bank. I přes to ale existují společnosti, které NFC čip téměř ignorují. Existují dokonce 4 velcí výrobci telefonů, kteří NFC mají ještě u méně telefonů než v roce 2015. Které to jsou?

Podpora NFC u telefonů se zlepšila. Výjimkou jsou 4 společnosti

NFC je neuvěřitelně užitečná technologie, kterou najdete v mnoha telefonech střední a vyšší třídy. Pomocí NFC můžete například rychle spárovat Bluetooth produkty s telefonem, sdílet soubory mezi zařízeními, nebo si přiřadit funkce na NFC tag. Jednoznačně nejoblíbenější funkcí přes NFC je však možnost placení. A i když se Google Pay extrémně rozrostl po celém světě, tak u několika výrobců to není důležité a do telefonů integrují NFC ještě méně než v roce 2015. Pokud vás zajímá více technologie Near Field Communication, doporučujeme náš článek „Co je to NFC„.

Potřebujete-v-mobilu-NFC

Společnost SceintiaMobile zveřejnila zajímavé porovnání mnoha společností. Zaměřili se na telefony z roku 2015 a 2018 a porovnávali, kolik jich má NFC. Většina výrobců je na tom dobře. Nicméně čtyři společnosti jsou na tom hůře. Přesněji jde o Xiaomi, Oppo, LG a Alcatel. Z dostupných informací můžeme vidět, že LG má má NFC u poloviny zařízení. Alcatel už jen na 12 procentech zařízení. Poté je to Xiaomi, kde má jen 9 procent telefonů podporu pro NFC. Nejhůře je na tom společnost Oppo se třemi procenty.

nfc podpora rok 2018

Obzvlášť absence u Xiaomi zamrzí nejednoho uživatele v Česku, protože tyto telefony jsou zde nejrozšířenější. Ostatně je za to čínská společnost častokrát kritizována i v recenzích, podobně jako před lety, když nenabízela telefony s podporou evropských LTE sítí. Jeden z důvodů je to, že až na LG se zbylé tři společnosti zaměřují hlavně na čínský a indický trh, kde platby přes NFC téměř vůbec nejsou a místo toho se využívá placení mobilem přes QR kódy.

Využíváte NFC v telefonu, nebo tuto funkci nepotřebujete?

Zdroje: xda-developers.com, scientiamobile.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (39)