TOPlist

Jak interpretovat výsledky měření tlaku pomocí chytrých hodinek?

krevního-tlaku-Huawei-Watch-D-EKG

Komerční článek

Chytré hodinky Huawei Watch D umožňují přesné a jednoduché zaznamenávání krevního tlaku. Díky nastavení připomínek a automatickému ukládání dat z měření v aplikaci Zdraví, máte po ruce přehled o vývoji vašeho zdraví. Samotná čísla vám nic neřeknou? Řiďte se barvami, stejně jako u dopravního semaforu. Zelená signalizuje, že je vše v pořádku, oranžová, že byste měli zbystřit a v případě červené kontaktujte lékaře a objednejte se na vyšetření.

Přesnost na prvním místě

Huawei Watch D disponují snímačem s vysokým rozlišením, který přesně zaznamenává změny krevního tlaku. Výsledky jsou spolehlivé a srovnatelné s jinými tradičními metodami, přičemž odchylka měření je pouze ±3 mmHg. Huawei Watch D umožňují nastavit si přizpůsobený plán monitoringu, na základě kterého, budou hodinky odesílat připomínky na měření krevního tlaku v naplánovaných časech, například ráno a večer, abyste měli vždy podrobný přehled o svém zdraví. WatchD-PR-CZ-03

Správné držení těla je základ!

Tady je několik tipů, které majitelům hodinek Huawei Watch D usnadní měření krevního tlaku v pohodlí domova. Posaďte se a uvolněte – pro zajištění maximální přesnosti se doporučuje před začátkem měření zůstat v klidu alespoň pár minut. Pamatujte, že klíčem k získání přesných výsledků je správné držení těla před i během měření.

Postup při měření tlaku chytrými hodinkami Huawei Watch D:

  1. Zaujměte polohu pro měření – sedněte si na židli a opřete záda o opěradlo tak, aby byla vaše chodidla položená na podlaze.
  2. Spusťte měření výběrem funkce Měření krevního tlaku na Huawei Watch D nebo v aplikaci Huawei Health (Zdraví).
  3. Držte zápěstí s hodinkami na úrovni srdce. Nezapomeňte zachovat přirozený postoj – ruka s hodinkami musí být podepřená v lokti.
  4. Udržujte správné držení těla až do konce měření.
  5. Výsledky měření krevního tlaku si můžete prohlédnout v aplikaci Huawei Health (Zdraví).
WatchD-PR-CZ-03

Jak interpretovat výsledky měření tlaku?

Výsledky správně vykonaného měření krevního tlaku se zobrazí na barevné škále. Zelená znamená velmi dobré výsledky – váš kardiovaskulární systém je ve skvělé kondici. Oranžová barva signalizuje potenciální riziko – doporučuje se navštívit lékaře pro celkové vyšetření a ujištění se, že je vše v pořádku. Jakmile se na vašich hodinkách zobrazí červená barva, není s vaším tělem vše v pořádku – doporučujeme navštívit lékaře.

Nejčastější chyby a omyly

Pokud máte pocit, že naměřené výsledky krevního tlaku nejsou správné, zkontrolujte držení těla a měření zopakujte. Nezapomeňte v průběhu měření zůstat v klidu, nemluvit, podepřít si ruku v lokti, nepřekřižovat nohy a především, sedět a držet v klidu ruku na úrovni srdce. Není nutné zápěstí tisknout k hrudníku.

 

Poznámka redakce

Komerční články nepíše redakce Svět Androida, ale pouze poskytuje prostor pro zveřejnění článku od partnera

Komerční článek
O Autorovi - Komerční článek

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)