TOPlist

Jak fotí nový levný telefon Samsung Galaxy M20? Vyzkoušeli jsme i ultraširokoúhlý objektiv

jak foti samsung galaxy m20

Nový telefon Samsung Galaxy M20 se zanedlouho začíná prodávat. Na to, že má poměrně nízkou cenu (5 990 Kč), tak má zajímavé fotoaparáty na zadní straně. Moc často se nestává, aby se v nižší střední třídě nacházel ultraširokoúhlý fotoaparát, ten doplňuje hlavní 13 MPx snímač. Pojďme se podívat na to, jak nový telefon fotí a natáčí.

Fotografie a videa z telefonu Samsung Galaxy M20

Začneme zadní stranou, kde se kromě čtečky otisků prstů nachází duální fotoaparát. Hlavní širokoúhlý snímač má 13 MPx, světelnost má F/1,9. Doplňuje ho sekundární ultraširokoúhlý 5 MPx snímač se světelností F/2,2. Nechybí ani LED blesk, podpora HDR, nálepky nebo živé zaostření.

Menším mínusem může být to, že telefon podporuje maximálně nahrávání ve FullHD (1920 x 1080 pixelů) rozlišení a 30 FPS. Selfie kamera je schovaná na přední straně v malém výřezu. Má 8 MPx a světelnost F/2,0. Níže se můžete podívat na videa ze dne, ale i z noci.

Samsung Galaxy M20 testovací video 1

Samsung Galaxy M20 testovací video 1

Samsung Galaxy M20 testovací video 6

Samsung Galaxy M20 testovací video 6

Závěrečné hodnocení fotografií ze Samsung Galaxy M20

Začneme tím pozitivním. A to jsou fotografie za dobrých světelných podmínek. Zde dokáže Samsung Galaxy M20 vytvořit hodně zajímavé snímky s dobrými barvami i ostrostí. Navíc můžete využívat ultraširokoúhlého snímače, což otevírá úplně nové možnosti pro focení. I když má tedy jen 5 MPx, což není mnoho. Rozhodně vzhledem k ceně zde telefon nezklame. Horší už je to s fotografiemi v noci či za horších světelných podmínek, kde si můžete všimnout hodně velkého šumu a ztráty detailů. To je na jednu stranu pochopitelné, nicméně konkurence v podobné ceně už si s nočními fotkami poradí lépe. Na finální hodnocení si však počkejte až na recenzi Samsung Galaxy M20, která vychází již zanedlouho.

[aps_product_sz id=“545414″]

Jak se vám líbí fotografie a video ze Samsung Galaxy M20?

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)