SIM karty čeká obrovské zmenšování: ARM představil miniaturní iSIM

isim arm

Každý milimetr je důležitý, obzvlášť když vyrábíte čím dál tím složitější elektroniku do stále menších rozměrů a poměrně prostorná SIM karta je již dlouhou dobu frustrující pro výrobce hardwaru. Tak nějak se dá vysvětlit důvod, proč společnost ARM vytvořila iSIM, která je zabudována přímo do čipsetu.

Nová iSIM zabírá méně než milimetr čtvereční místa

Většina telefonů v současné době používá nanoSIM z roku 2012. Ty ale se svou velikosti 12,3 x 8,8 mm již nejsou ideální. První elektronická zařízení již tak začínají dostávat eSIM s velikosti 6 x 5 mm. A i když ještě pár let bude trvat, než se eSIM pořádně rozšíří, tak společnost ARM již přišla s opravdu minimalistickým řešením. Nová iSIM nezabere ani milimetr čtvereční.

arm isim

Nejprve ARM chystá rozšíření v malých zařízení IoT (Internet věcí), jako jsou třeba bezdrátové senzory. A to z toho důvodu, že v následujících letech uvidíme stále více a více produktů IoT. S příchodem do telefonů to hlavně záleží na operátorech, jestli tuto technologii přijmou.

Protože namísto nanoSIM už mají eSIM a i podpora u tohoto typu SIM je zatím minimální. U nás se teprve testuje. ARM ale tvrdí, že operátoři přivítají nový druh SIM s otevřenou náručí, jednak splňují potřebné standardy a jednak to je v jejich zájmu, protože kvůli podpoře iSIM by se mohlo více lidí připojit k jejich sítím. Samotný ARM iSIM nevyrábí, návrhy ale zaslal svým partnerům a očekává se, že výrobek bude k dispozici do konce roku.

Těšíte se na nástup eSIM nebo iSIM?

Zdroj: theverge.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)