Menu

SIM karty čeká obrovské zmenšování: ARM představil miniaturní iSIM

Každý milimetr je důležitý, obzvlášť když vyrábíte čím dál tím složitější elektroniku do stále menších rozměrů a poměrně prostorná SIM karta je již dlouhou dobu frustrující pro výrobce hardwaru. Tak nějak se dá vysvětlit důvod, proč společnost ARM vytvořila iSIM, která je zabudována přímo do čipsetu.

Nová iSIM zabírá méně než milimetr čtvereční místa

Většina telefonů v současné době používá nanoSIM z roku 2012. Ty ale se svou velikosti 12,3 x 8,8 mm již nejsou ideální. První elektronická zařízení již tak začínají dostávat eSIM s velikosti 6 x 5 mm. A i když ještě pár let bude trvat, než se eSIM pořádně rozšíří, tak společnost ARM již přišla s opravdu minimalistickým řešením. Nová iSIM nezabere ani milimetr čtvereční.

arm isim

Nejprve ARM chystá rozšíření v malých zařízení IoT (Internet věcí), jako jsou třeba bezdrátové senzory. A to z toho důvodu, že v následujících letech uvidíme stále více a více produktů IoT. S příchodem do telefonů to hlavně záleží na operátorech, jestli tuto technologii přijmou.

Protože namísto nanoSIM už mají eSIM a i podpora u tohoto typu SIM je zatím minimální. U nás se teprve testuje. ARM ale tvrdí, že operátoři přivítají nový druh SIM s otevřenou náručí, jednak splňují potřebné standardy a jednak to je v jejich zájmu, protože kvůli podpoře iSIM by se mohlo více lidí připojit k jejich sítím. Samotný ARM iSIM nevyrábí, návrhy ale zaslal svým partnerům a očekává se, že výrobek bude k dispozici do konce roku.

Těšíte se na nástup eSIM nebo iSIM?

Zdroj: theverge.com

 

Komentáře

Bicista

bicista 14

21.2.2018 20:46

Nevim, nevim, klasika je klasika, problem s founem, šup vyndam, zasunu do jineho founu a frčim. Foun potrebuje do opravy, to same, prehodim do nahradniho a okamzite jedu dal.

Kulichoid

kulichoid 89

22.2.2018 0:06

Stále občas potřebuji simku vytáhnout a vložit ji do jiného mobilu. Třeba, když se mi vybije baterka a potřebuji si hned zavolat.

Radim_hanousek

Radim Hanousek -18

22.2.2018 7:33

Zase je to mireny na to, abychom byli zase o neco vice pod kontrolou…. Jen se lidem podava vysvetleni ohledne velikosti, aby se jim zavrela huba…. Kdyz si clovek vezme to co vse cloveka snima a sleduje jako elektronicke stopy o googlu ani nemluve hruuuza.Rikam si zlati komari se sledovacima vozidlama.

Uni

uni -47

22.2.2018 8:04

bisista: Nevím nevím, není lepší prostě přepsat ID a frčet? Aneb eSIM?😂

Radeg

radeg 20

22.2.2018 11:16

@uni:
Ne, bicista ten čip prostě přepájí do jiného zařízení.
Do starších telefonů si vyrobí redukci.

XCrow

Jaromír Klein 1

22.2.2018 17:00

Taky tenhle brekot nechapu. Vzdyt to bude uplne to samy jen se prihlasim na jinym telefonu se svym “operator ID”:)

Karl

Karel Straka -1

22.2.2018 19:36

Už aby to bylo. Nechápu, že už to nepřišlo dřív. Stačilo by se přihlásit a jedu dál. Ne že budu řešit nějaký blbý plíšek.

Bicista

bicista 14

22.2.2018 21:39

Chapu ze se muzu prihlasit s jinym ID na jinym telefonu, jenze to to ten druhy musi podporovat a mit taky cip, vetsina ma sve nahradni founy starsi generece a tam to asi jako provedu jak chytraci ?

Libb

Libb 38

23.2.2018 6:39

Však píšou, že to je spíš pro IoT. V telefonu to moc nedává smysl, aspoň dnes ne. Ale třeba v hodinkách, kde za prvé jde o každý kousek místa, ale hlavně tam asi nechcete různé šuplíčky, to zní dobře.

Uni

uni -47

23.2.2018 8:31

bicista: Nj, co na to říci. Že to měl Apple před třemi lety prosadit i mimo tablety no… Jenže operátoři…

RSS (komentáře k článku)