Menu

Ire:Blood Memory – hra s nevídanou grafikou a slušnou hratelností (první pohled)

ire blood memory hlavni

Nezávislé herní studio Tenbirds bylo založeno minulý rok v únoru. Z počátečních 4 zaměstnanců vznikl postupem času fungující celek 9 zapálených vývojářů, kteří pracovali na své první hře – Ire: Blood Memory. Tu si nyní můžete z Google Play stáhnout zcela zdarma. Jedná se o RPG s naprosto vynikajícím grafickým zpracováním a zároveň i dobrou hratelností. My si nyní Ire: Blood Memory v krátkosti představíme.

Nejprve bude nutno uvést, že hru jsme netestovali tak dlouho, abychom vám na ní přinesli kompletní recenzi. Většinu herních prvků jsme ovšem rychle vstřebali, a proto vám můžeme nastínit alespoň herní základ. Ire: Blood Memory je akční RPG, které lze v rámci Android “sféry” srovnat se známou herní sérií Dungeon Hunter od společnosti Gameloft. Ire sice na rozdíl od Dungeon Hunter nenabídne tolik herních prvků, hra ovšem není ochuzena o takové aktivity, jako například vylepšování výbavy, vkládání socketů do zbraní a “craftění” nových předmětů. Ire v porovnání s DH (Dungeon Hunter) zaostává snad pouze po stránce příběhu. Ten totiž nepatří k něčemu, na čem by novinka studia Tenbirds stavěla. Ire: Blood Memory je čistokrevná akce, kde součástí každé mise je likvidace nepřátel a následné sbírání odměn.

Výběr bojového stylu

Před začátkem hry si lze vybrat jeden ze tří stylů. Buďto budete mít v ruce meč a štít, obouruční meč, nebo zápěstní bodáky, ke kterým je připojena brokovnice. My jsme si vybrali obouruční styl, čehož jsme později vůbec nelitovali. Hrdina je s tímto stylem sice méně obratný, dokáže však protivníkům uštědřit obrovské poškození. Když už máte svého hrdinu pojmenovaného a připraveného bojovat, stačí se v menu přes sekci “Quest” odkázat do některé z misí. Hra je rozdělena do několika kapitol čítajících různý počet misí. Před každou misí se vám zobrazí všichni protivníci, se kterými se během dané mise utkáte. Zároveň vám hra doporučí, jakou nejlepší zbraň byste v levelu měli využít. Každé kolo je zakončeno soubojem s bossem.

Ire Blood Memory styly

Bojový systém

Systém boje je v Ire: Blood Memory velmi propracovaný, a to i přesto, že na první pohled může působit obdobně jako u každé podobné hry. K dispozici máte několik ovládacích prvků – základní útok, AOE útok, útok, který je zapotřebí dlouze nabít, úskok a obranu. Mačkáním jednotlivých typů útoku provádíte kombinace zakončené úderem s velmi silným poškozením. “Nabíjecí útok” stačí pouze stisknout a pak se jen modlit, zda se vám jej povede realizovat. Protivníci totiž velmi rádi vaše útoky přerušují. To však platí u všech typů útoků. Veškeré vaše útoky tedy budete muset plánovat, především podle toho, jak daleko se od vás protivník nachází. Aby to nebylo tak jednoduché, některé příšery k vám dokážou přiběhnout velkou rychlostí, nebo dokonce přiskočit. V takových chvílích je pak vhodné použít tlačítko obrany, díky kterému váš hrdina vykryje většinu útoků. Stisknutí obrany, stejně tak jako samotné útočení, ubírá staminu. Když jí nemáte dostatek, nemůžete po určitou chvíli útočit. Alternativní obranná technika spočívá v uskakování. Když podržíte joystick do jakékoliv strany a stisknete úskok, hrdina provede kotoul. Pokud stisknete úskok a stojíte přitom na místě, váš hrdina pouze uskočí o kousíček zpět. Někteří protivníci jsou tak obrovští a silní, že když vám jednu “napálí”, odletíte několik metrů pryč, a to bez ohledu na to, zda se v tu chvíli bráníte. Poznání vlastností vašich nepřátel je v této hře stěžejní prvek úspěchu.

Vyrábění předmětů a upgrady

Jak jsme již uvedli na počátku tohoto článku, v Ire: Blood Memory nechybí vylepšování zbroje a vyrábění nových předmětů. Vylepšování probíhá v kovárně, kde lze do jednotlivých předmětů umístit získané materiály a tím zbraň/brnění vylepšit. Mnohem lepších výsledků samozřejmě dosáhnete výrobou nových předmětů, což už není tak jednoduché, jako vylepšování. K výrobě nových zbraní a další výbavy totiž potřebujete určitý počet několika materiálů. U těchto materiálů je vždy napsané, v jakých misích je lze získat. To vnímáme jako zajímavý motivační prvek, neboť pokud budete chtít lepší (např. ohnivý meč), budete nuceni opakovat starší mise a zkoušet štěstí. To, že se materiál v některé misi nachází, ještě neznamená, že jej po odehrání dané mise automaticky dostanete. Jde tedy pouze o štěstí, jaký “loot” se vám podaří ukořistit.

Graficky naprosto vynikající

Grafika hry je bezesporu tou největší dominantou hry. Hlavní hrdina, protivníci, ale i okolní prostředí vypadá zkrátka skvěle. V nastavení lze navíc některé grafické prvky upravit (stíny apod.) Výborně také vypadají animace, které vás především u protivníků nepřestanou překvapovat. Při postupování do dalších misí se totiž objevují stále noví protivníci s unikátními schopnostmi. Při nastavení maximálních grafických efektů jsme se snad poprvé setkali se zahříváním tabletu Nvidia Shield. Je tedy více než pravděpodobné, že hra po stránce výkonu potrápí většinu Android zařízení.

Ire Blood Memory - Grafika

Krátké zhodnocení

Ire: Blood Memory lze díky svému grafickému zpracování zařadit mezi absolutní špičku Android her. Po hratelné stránce je ovšem také o co stát. Pokud překousnete absenci příběhu a rádi si pořádně zabojujete, bude pro vás hra ideálním společníkem.

Videopohled hry Ire: Blood Memory

Ire: Blood Memory
Ire: Blood Memory
Developer: TENBIRDS
Price: Free+
 

Komentáře

folecek

folecek

20.5.2015 20:12

snad poprvé něco co je pro mě nové a skutečně velice lákavé. Hned jdu zkusit a moc děkuji za super tip.

Tomáš Janovský

Tomáš Janovský

20.5.2015 20:34

Samsung Galaxy S4 LTE+ GT-I9506 všechny detaily bez škubání.

Michal

Michal

20.5.2015 21:04

Nejak tam nevidim, jak autori na hre vydelavaji? Nebo ze by to byli dobrodinci a udelali hru zcela zdarma? :-)

Suudzi

suudzi 0

21.5.2015 7:36

Ale přece jen něco se najde .. Dle obchodu tam jsou nějaké platby v aplikaci ;-)

Frantisek

Frantisek

21.5.2015 8:52

Hra najede na Update a v pulce se sekne. Skoda.

k8

k8

21.5.2015 8:56

Michal: Nabídka nákupů v aplikaci, 143,54 Kč–2 854,62 Kč za položku. Tak co na tom nevidíš? Je to bohužel stejnej model jako naprostá většina her, stáhni si zdarma a pak plať ve hře. Bohužel.

Saman

Saman 0

21.5.2015 10:53

me se to graficky zas tak moc nelibi, nejdnotnej grafickej stil objektu a textury dost desaturovane as vybledle a dosti rozplizle

SeppWinkler

SeppWinkler

21.5.2015 11:08

Pre tých, čo majú radi RPG odporúčam Jesabel

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.forever.iesabel

Hru som kúpil za 0,90 EUR a tak, ako si predstavujem, teda celú a bez akýchkoľvek IAP. Grafika je veľmi pekná, príbeh tiež a hrá sa veľmi dobre. Je pravda, že postupne sa stáva ťažká, ale ja som len sviatočný RPG hráč, pre veteránov to určite nebude problém :) Za 0,90 EUR skvelá a celá hra, s dobrou grafikou a hrateľnosťou, to je prístup, aký sa mi páči :)

pds

21.5.2015 17:18

chcel by som sa opýtať pána Pernicu či má ten Shield Rootnutý ? Ak nie či to plánuje .

Tom

Tom

z aplikace
22.5.2015 20:37

Na HTC One M8 bez problémů běží na plné detaily.Nádherná atmosféra a grafika.Pěknej tip na hru dík Svět Androida.

Petr

Petr

25.5.2015 14:26

A já si to nezahraju protože mi to není schopnej google play najít,je to normální?

Jebel

Jebel

28.5.2015 11:20

Pert: Jo je to normální. Zdá se že máš hardware (telefon/tablet), který tato hra nepodporuje. Pak ti ji Google Play ani nenabídne.

RSS (komentáře k článku)