Ire:Blood Memory – hra s nevídanou grafikou a slušnou hratelností (první pohled)

ire blood memory hlavni

Nezávislé herní studio Tenbirds bylo založeno minulý rok v únoru. Z počátečních 4 zaměstnanců vznikl postupem času fungující celek 9 zapálených vývojářů, kteří pracovali na své první hře – Ire: Blood Memory. Tu si nyní můžete z Google Play stáhnout zcela zdarma. Jedná se o RPG s naprosto vynikajícím grafickým zpracováním a zároveň i dobrou hratelností. My si nyní Ire: Blood Memory v krátkosti představíme.

Nejprve bude nutno uvést, že hru jsme netestovali tak dlouho, abychom vám na ní přinesli kompletní recenzi. Většinu herních prvků jsme ovšem rychle vstřebali, a proto vám můžeme nastínit alespoň herní základ. Ire: Blood Memory je akční RPG, které lze v rámci Android “sféry” srovnat se známou herní sérií Dungeon Hunter od společnosti Gameloft. Ire sice na rozdíl od Dungeon Hunter nenabídne tolik herních prvků, hra ovšem není ochuzena o takové aktivity, jako například vylepšování výbavy, vkládání socketů do zbraní a “craftění” nových předmětů. Ire v porovnání s DH (Dungeon Hunter) zaostává snad pouze po stránce příběhu. Ten totiž nepatří k něčemu, na čem by novinka studia Tenbirds stavěla. Ire: Blood Memory je čistokrevná akce, kde součástí každé mise je likvidace nepřátel a následné sbírání odměn.

Výběr bojového stylu

Před začátkem hry si lze vybrat jeden ze tří stylů. Buďto budete mít v ruce meč a štít, obouruční meč, nebo zápěstní bodáky, ke kterým je připojena brokovnice. My jsme si vybrali obouruční styl, čehož jsme později vůbec nelitovali. Hrdina je s tímto stylem sice méně obratný, dokáže však protivníkům uštědřit obrovské poškození. Když už máte svého hrdinu pojmenovaného a připraveného bojovat, stačí se v menu přes sekci “Quest” odkázat do některé z misí. Hra je rozdělena do několika kapitol čítajících různý počet misí. Před každou misí se vám zobrazí všichni protivníci, se kterými se během dané mise utkáte. Zároveň vám hra doporučí, jakou nejlepší zbraň byste v levelu měli využít. Každé kolo je zakončeno soubojem s bossem.

Ire Blood Memory styly

Bojový systém

Systém boje je v Ire: Blood Memory velmi propracovaný, a to i přesto, že na první pohled může působit obdobně jako u každé podobné hry. K dispozici máte několik ovládacích prvků – základní útok, AOE útok, útok, který je zapotřebí dlouze nabít, úskok a obranu. Mačkáním jednotlivých typů útoku provádíte kombinace zakončené úderem s velmi silným poškozením. “Nabíjecí útok” stačí pouze stisknout a pak se jen modlit, zda se vám jej povede realizovat. Protivníci totiž velmi rádi vaše útoky přerušují. To však platí u všech typů útoků. Veškeré vaše útoky tedy budete muset plánovat, především podle toho, jak daleko se od vás protivník nachází. Aby to nebylo tak jednoduché, některé příšery k vám dokážou přiběhnout velkou rychlostí, nebo dokonce přiskočit. V takových chvílích je pak vhodné použít tlačítko obrany, díky kterému váš hrdina vykryje většinu útoků. Stisknutí obrany, stejně tak jako samotné útočení, ubírá staminu. Když jí nemáte dostatek, nemůžete po určitou chvíli útočit. Alternativní obranná technika spočívá v uskakování. Když podržíte joystick do jakékoliv strany a stisknete úskok, hrdina provede kotoul. Pokud stisknete úskok a stojíte přitom na místě, váš hrdina pouze uskočí o kousíček zpět. Někteří protivníci jsou tak obrovští a silní, že když vám jednu “napálí”, odletíte několik metrů pryč, a to bez ohledu na to, zda se v tu chvíli bráníte. Poznání vlastností vašich nepřátel je v této hře stěžejní prvek úspěchu.

Vyrábění předmětů a upgrady

Jak jsme již uvedli na počátku tohoto článku, v Ire: Blood Memory nechybí vylepšování zbroje a vyrábění nových předmětů. Vylepšování probíhá v kovárně, kde lze do jednotlivých předmětů umístit získané materiály a tím zbraň/brnění vylepšit. Mnohem lepších výsledků samozřejmě dosáhnete výrobou nových předmětů, což už není tak jednoduché, jako vylepšování. K výrobě nových zbraní a další výbavy totiž potřebujete určitý počet několika materiálů. U těchto materiálů je vždy napsané, v jakých misích je lze získat. To vnímáme jako zajímavý motivační prvek, neboť pokud budete chtít lepší (např. ohnivý meč), budete nuceni opakovat starší mise a zkoušet štěstí. To, že se materiál v některé misi nachází, ještě neznamená, že jej po odehrání dané mise automaticky dostanete. Jde tedy pouze o štěstí, jaký “loot” se vám podaří ukořistit.

Graficky naprosto vynikající

Grafika hry je bezesporu tou největší dominantou hry. Hlavní hrdina, protivníci, ale i okolní prostředí vypadá zkrátka skvěle. V nastavení lze navíc některé grafické prvky upravit (stíny apod.) Výborně také vypadají animace, které vás především u protivníků nepřestanou překvapovat. Při postupování do dalších misí se totiž objevují stále noví protivníci s unikátními schopnostmi. Při nastavení maximálních grafických efektů jsme se snad poprvé setkali se zahříváním tabletu Nvidia Shield. Je tedy více než pravděpodobné, že hra po stránce výkonu potrápí většinu Android zařízení.

Ire Blood Memory - Grafika

Krátké zhodnocení

Ire: Blood Memory lze díky svému grafickému zpracování zařadit mezi absolutní špičku Android her. Po hratelné stránce je ovšem také o co stát. Pokud překousnete absenci příběhu a rádi si pořádně zabojujete, bude pro vás hra ideálním společníkem.

Videopohled hry Ire: Blood Memory

Ire: Blood Memory

Ire: Blood Memory

Ire: Blood Memory
Ire: Blood Memory

Mohlo by vás zajímat

nejocekvanejsi android hry roku 2020

10 nejočekávanějších Android her v roce 2020

Hry David Trlica David Trlica
4 min. uložit na později

Komentáře (12)