Jak dopadl iPhone SE 2020 v DxOMark?

iphone se 2020 dxomark

Renomovaný web DxOMark právě vydal recenzi fotoaparátu iPhone SE 2020. Zrecenzoval jak hlavní snímač, tak i selfie kamerku. Hned na začátku sdělil, že má iPhone SE shodný hardware fotoaparátu, jako iPhone XR.

iPhone SE 2020 v DxOMark

Jedná se tedy o 12 megapixelový senzor se světelností f/1,8, autofokusem, OIS a 5x digitálním zoomem. Na dnešní poměry vypadají tyto specifikace poměrně slabě a to i ve střední třídě telefonů. Selfie fotoaparát pak disponuje rozlišením 7 megapixelů a světelností f/2,2. DxOMark chválí iPhone za skvělý kontrast a dobré měření expozice. Za to může poděkovat hlavně automatickému HDR, který Apple představil pár let zpět.

Apple iPhone SE 2020 Review

Apple iPhone SE 2020 Review

Telefon fotí skvěle jak interiéry, tak i venku a dokázal ve fotografiích dobře a věrně podat stíny a tmavá místa. Barvy jsou to, kde iPhone SE ukazuje svou sílu. Celkem si telefon za hlavní fotoaparát odnesl 101 bodů, za selfie pak 84 bodů. Autofokus dle recenzenta funguje dobře a je rychlý, ovšem v horších světelných podmínkách bývá zpravidla pomalejší. Právě horší podmínky vytvářejí na fotografiích šum a jedná se o hlavní slabinu. Na vině je absence jakéhokoliv nočního režimu. Šum je dále patrný ve vysoce kontrastních snímcích a interiérech s horším osvětlením.

Co říkáte na fotoaparát iPhonu SE?

Zdroj: gsmarena.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)