iPhone prý nemá jezdit na motorce. Android mobil asi taky ne

Apple iPhone vibrace na motorce

Společnost Apple začala majitele telefonů iPhone oficiálně upozorňovat, že není vhodné mobil brát s sebou na jízdy na motorce. Důvod? Citlivost fotografických modulů s optickou stabilizací (OIS) na otřesy. Pokud máte moderní mobil s OIS, pravděpodobně jste zaznamenali zřetelné klepání v oblasti modulu s fotoaparáty. To je způsobeno tím, že jakmile foťák nefotí, jeho přibližovací mechanismus se záměrně uvolní, aby se při otřesech neutrhl či jinak nepoškodil. I přesto, že se takto snaží různým pohybům odolávat, určité vibrace jej mohou i tak ohrožovat. Apple tvrdí, že jsou pro něj nebezpečné třeba i otřesy na motorce.

“Vystavení vašeho iPhonu silným vibracím v určitých frekvenčních rozsazích může snížit výkon kamerového systému. Příkladem jsou velmi silné motory motocyklů,” apeluje na oficiálním webu Apple. Tuto hrozbu potvrzuje několik zákazníků, kteří si skutečně poškodili foťáky s hardwarovou optickou stabilizací při dlouhých jízdách na silných mašinách.

Ač se tento článek může nyní zdát jako výsměch jablečným telefonů, my naopak přidáme stejné upozornění i pro majitele Android mobilů s OIS. Není důvod se domnívat, že by řešení od jiných výrobců foto modulů mělo být nějak moc odlišné. Pokud tedy doma máte výkonnou motorku, tuto věc určitě berte v potaz.

Jaké máte zatím zkušenosti s OIS?

Zdroj: XDA

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)