iPhone 9 na prvním videu. Dokáže svou cenovkou zlákat Android uživatele?

iphone 9 koncept

Na internetu se objevilo video, kde můžeme spatřit chystaný iPhone 9, který má Apple představit již za necelý měsíc. Jste tedy připraveni vidět něco old school? Již ze začátku vás musíme upozornit na to, že pokud je toto video pravdivé, budete se designu možná dosti divit. Mluvíme hlavně o rozměrných rámečcích okolo displeje a fyzickém tlačítku.

Musíme uznat, že vypadá iPhone 9 / SE 2 opravdu zajímavě..dokud nespatříte přední stranu. Ta je totiž úplně stejná, jako byla u iPhonů 6/6s/7/8. Jen pro zajímavost – Apple představil iPhone 6 již v roce 2014 a jedná se tak o šest let neměněný design. Ten sice úplně neurazí, ale oproti konkurentům nemá absolutně žádnou šanci. Touch ID bychom ještě přežili, pro někoho je tento způsob autorizace příjemnější než novější Face ID. Dolní i horní brada jsou však naprostý průšvih. Je vidět, že se u tohoto telefonu jablečný gigant vrací ke kořenům, jelikož je telefon hranatý.

IPhone 9 | IPhone SE 2

IPhone 9 | IPhone SE 2

Posledním hranatým iPhonem byl právě iPhone SE, který vycházel z designu iPhonu 5/5s, od té doby jsou jablečné telefony zaoblené. Na přední straně tedy nalezneme 4,7″ IPS Retina displej s rozlišením 1334 × 750. Přesto, že bude telefon s největší pravděpodobností stát 399 dolarů, tedy asi 9 500 korun bez daně je displej prostě ostuda. Ostatní parametry však budou špičkové. Můžeme počítat s nejnovějším čipsetem Apple A13 Bionic, který se nachází i v loňských iPhonech 11, 11 Pro a 11 Pro Max a 3 GB operační paměti RAM. Apple bude tímto telefonem cílit na uživatele, kteří stále nepřešli ze starších iPhonů. Povede se mu to?

Co říkáte na iPhone 9?

Zdroj: gsmarena.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (47)