Známe datum představení iPhone 9. Co od něj čekat?

iPhone 9

Nadcházející iPhone 9 má být nástupcem velice populárního iPhonu SE z roku 2016. Již delší dobu se spekuluje o jeho oficiálním představení, nicméně před několika týdny hned několik zdrojů uvedlo, že se telefon kvůli vypuknutí světové pandemie opozdí. Apple však dle všeho změnil plány.

Dle nové zprávy Apple uspořádal interní jednání, kdy mělo být cílem prodiskutovat, kdy uvést nový iPhone na trh. Závěrem schůze pak měl být oficiální datum uvedení 15. dubna, přičemž k dostání bude o týden později. Zatím nevíme, zda bude společnost pořádat online konferenci, nebo zda ho uvede skrz tiskovou zprávu. iPhone 9 bude startovat na ceně 349 či 399 dolarů, což je na jablečný telefon zajímavá cena.

Méně zajímavý je však design, který má zůstat stejný jako u iPhonů 6/6s/7/8. Dočkat bychom se měli vylepšeného fotoaparátu a samozřejmě lepšího výkonu. Pohánět jej bude zřejmě Apple A13 Bionic. Počítat můžeme taktéž s Touch ID na přední straně. Apple bude chtít tímto telefonem nalákat uživatele současných starších iPhonů. Telefon by mohl být však zajímavou volbou také pro Android uživatele, kterým přišel iPhone vždy moc drahý. Dá se očekávat, že hlavním konkurentem zde bude Pixel 4a od Googlu. Ten má stát také podobné peníze.

Bude iPhone 9 úspěšným telefonem?

Zdroj: gsmarena.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)