iPhone 15 nebude mít funkce, které má Android konkurence za pár tisíc

iphone 14 displeje

Apple přišel se svou technologii ProMotion, což je vlastně LTPO, která dokáže měnit obnovovací frekvenci od 1 až po 120 Hz poměrně pozdě. V iPadech je sice několik let, ale do iPhonů se dostala až u iPhonů 13 Pro. Obyčejné iPhony 13, ale také iPhony 14 disponují pouze 60Hz panelem, navíc nepodporují Always-On, což je doména řady iPhone 14 Pro. A Apple na tom nehodlá podle všeho cokoliv měnit.

Nadcházející iPhone 15 (nikoliv Pro) nebude disponovat LTPO technologií, takže se můžeme rozloučit jak s vysokou obnovovací frekvencí, tak i s Always-On technologií. Technicky by to sice šlo, ale vzhledem k tomu, že Apple nabízí tyto možnosti pouze u panelů s LTPO (primárně kvůli výdrži) je téměř jisté, že půjde opět o výsadu dražších modelů. Analytik Ross Young tvrdí, že se ale všechny novinky pochlubí s Dynamic Islandem, který nahradí dosavadní výřez.

Když si uvědomíme fakt, že panely se 120Hz obnovovací frekvencí a podporou Always-On dnes nabízí kdejaká Android konkurence za pár tisíc, například Motorola Moto G72 nebo POCO X5 5G, je až zarážející, že se jablečná konkurence k podobnému kroku ještě neodhodlala. Na druhou stranu je potřeba říct, že 60Hz displej u iPhonu působí plynuleji, než 60Hz panel u levného Androidu. To ale nic nemění na tom, že je absence těchto technologií u telefonu za cenu hluboko převyšují 20 tisíc korun trochu ostuda.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Jakou obnovovací frekvenci má váš telefon?

Zdroj: gizmochina.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)