Máte BMW? Pak byste rozhodně neměli bezdrátově nabíjet nový iPhone 15 (Pro)

iphone 15 pro max
  • Bezdrátové nabíjení u BMW způsobuje dlouhodobě iPhonům problémy
  • Ten nejnovější se týká NFC čipu, který nabíjecí plochy německého výrobce poškozují
  • V tuto chvíli neexistuje žádné řešení, jak problém vyřešit

Pokud jste někdy nabíjeli iPhone skrz bezdrátové nabíjení v novějším vozu značky BMW, možná jste si všimli nadměrného přehřívání vašeho telefonu. Tento problém trvá už několik let a není úplně jasné, zda za něj může automobilka, nebo Apple. Na fórech se vyskytuje několik tisíc stížností na tento problém a s jedním z nich jsem měl osobní zkušenost při používání iPhonu 12 Mini, který se po nabíjení v BMW G31 takřka nedal udržet v ruce a pravidelně se vypínal. Problémy ale nekončí, naopak přibývají. Majitelé vozů BMW, kteří si zakoupili nový iPhone 15 (Pro) totiž hlásí poněkud zvláštní problém.

Tentokrát se týká NFC čipu, který se v iPhonech stará o bezkontaktní placení skrz Apple Pay a také odemykání některých vozů. Po využití bezdrátového nabíjení se tento čip může nenávratně poškodit. Chyba se navíc projeví takřka okamžitě, jelikož se po nabití objeví v iOS chybová hláška „Nepodařilo se nastavit Apple Pay“. Někteří zákazníci stihli svůj telefon řady iPhone 15 úspěšně vyreklamovat, avšak potíže nastávají i u nových kusů.

Nejvíce stížností na tento problém přichází od uživatelů iPhonů 15 Pro a 15 Pro Max, tedy nových modelů s čipem A17 Pro a titanovým tělem. Do doby, než se problém nějak vyřeší (tedy pokud vůbec), měli byste svá jablíčka nabíjet v BMW jen kabelem a pokud možno je na nabíjecí plochu ani nepokládat.

Měli jste někdy potíže s bezdrátovým nabíjením u BMW?

Zdroj: gizmochina.com, macrumors.com, X

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)