iPhone 12 a 12 Mini oficiálně: nejmenší a nejvýkonnější 5G telefon na světě?

nový iphone 12 oficiálně

Apple na dnešní tiskové konferenci oficiálně představil čtyři nové iPhony – iPhone 12, iPhone 12 Mini, iPhone 12 Pro a iPhone 12 Pro Max. V tomto článku se budeme věnovat prvním dvěma zmíněným a podíváme se, co si přichystala konkurence v boji proti Androidu.

iPhone 12 Mini a 12 oficiálně

Kulatý design je minulostí. Oba dva telefony mají zcela nový, hranatý design a vrací se tak k designu iPhonu 5/5s či novějším iPadům Pro. Je třeba hned na začátek zmínit, že všechny představené iPhony konečně podporují 5G sítě a všechny pohání nový čipset Apple A14 Bionic. Jedná se o 5 nm čipset, jehož základem je šestijádrový procesor, který je dle Applu až o 50 % rychlejší, než jakýkoliv jiný čipset v telefonech. Jablíčkáři se mohou těšit také na nový čtyřjádrový grafický čip, který je rovněž o 50 % rychlejší než konkurence.

Pokud bychom měli srovnat iPhone 11 s novým iPhonem 12, tak ten je o 11 % tenčí a celkově o 15 % menší, přitom má větší displej. Když už jsme u displeje, ten má velikost 6,1″, rozlišení 1170 x 2532 a konečně je typu OLED. Apple tak ukončuje své Liquid Retina LCD displeje v telefonech. Jablečný gigant zvolil také novou povrchovou úpravu displejů s názvem Ceramic Shield, který má zvýšit odolnost. Apple uvedl, že je až 4x odolnější než jakékoliv jiné ochranné sklo u telefonů.

Meet iPhone 12 — Apple

Meet iPhone 12 — Apple

Vylepšení se dostalo také na fotoaparáty. Nachází se zde 12 megapixelový ultraširokoúhlý fotoaparát se širší clonou, než u předchozí generace a také 12 megapixelový hlavní snímač. Novinkou je podpora nočního režimu i u prvního zmíněného snímače a u selfie fotoaparátu. Co se týče nabíjení, zde jsme slyšeli populární název MagSafe. Ten totiž Apple používal u MacBooků, než přešel na nabíjení skrz USB-C konektor. Jedná se v podstatě o bezdrátové nabíjení, které bude díky magnetům přesnější a lepší. Může se pochlubit rychlostí 15 W a připojuje se k zadní straně telefonu a to i přes použití pouzdra.

iPhone 12 oficiálně

Kromě iPhonu 12 představil Apple také iPhone 12 Mini. Ten nabízí vše, co jeho větší model, ovšem v menším kabátku. Apple říká, že se jedná o vůbec nejmenší a nejvýkonnější 5G telefon na světě. Přední stranu pokrývá 5,4″ OLED panel a ve srovnání s iPhonem 6/7/8/SE je jeho tělo dokonce ještě menší. Ceny začínají na 21 990 Kč za iPhone 12 Mini, iPhone 12 pak vyjde na 24 990 Kč.

Jaký máte názor na nové iPhony?

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (17)