TOPlist

Věděli jste: Google vydal 10 důvodů, proč prý přejít z iOS na Android

Android iOS 10 důvodů přechod Google

Patříte mezi uživatele telefonu se systémem Android? Určitě máte svůj důvod, proč jste jej upřednostnili před nákupem iPhonu s jeho prostředím iOS. Velmi pravděpodobně šlo o rozdíl v ceně, nicméně pod touto slupkou se nachází také podstatné rozdíly mezi dvěma zmíněnými systémy. U příležitosti oficiálního zpřístupnění aplikace Switch to Android pro jednoduchý „útěk“ od Apple telefonu společnost Google sepsala 10 důvodů, proč takový krok udělat.

10 důvodů, proč přejít z iOS na Android

Body jsou co nejpřesněji přeloženy z původního seznamu. Ponechány jsou také tipy na konkrétní aplikace či služby, které u nás nemusejí být dostupné či plně funkční.

1. Vyjádřete se novými způsoby

S aplikací Zprávy a Gboard je posílání zpráv snadné a příjemné – zejména mezi přáteli, kteří používají systém Android. Skupinové chaty, sdílení fotografií a videí ve vysoké kvalitě, potvrzení o přečtení a reakce emoji jsou k dispozici díky RCS a tisíce mashup samolepek emoji vám pomohou vyjádřit vaše pocity. (Buďte si jisti, že vaši přátelé na iPhonu budou vaše zprávy také přijímat.)

2. Videochat s kýmkoli a kdekoli

Pokud mají vaši přátelé a rodina účty Google, je videochat s Google Meet v systému Android snazší než kdykoli předtím. Nebo pokud dáváte přednost FaceTime, můžete jej stále používat v nejnovější verzi prohlížeče Chrome. Nebo s aplikacemi, jako je WhatsApp v Google Play, můžete zdarma chatovat s kýmkoli na celém světě. Systém Android nabízí tolik možností, že je snadné zůstat ve spojení s těmi, na kterých vám nejvíce záleží.

3. Nalaďte se na svou oblíbenou hudbu

Sledujte nejnovější hity pomocí oblíbené streamovací služby dostupné v systému Android. A pokud jste si dříve zakoupili a stáhli hudbu do iPhonu, přenese se vaše hudba i do telefonu se systémem Android, pokud nespadá pod DRM. Zakoupený a stažený obsah ze služby Apple Music bude stále přístupný v novém zařízení se systémem Android, pokud si stáhnete aplikaci Apple Music.

4. Vaše oblíbené aplikace a další

V Google Play najdete aplikace, které již používáte a máte rádi, a rychle začnete objevovat mnoho dalších. Chcete si naplánovat výlet do přírody? Aplikace Hipcamp vám pomůže zarezervovat příští místo na kempování, Skyview Lite bude vaším průvodcem po obloze a AllTrails vám pomůže najít túru, která bude ideální pro vás a vaše přátele. S novým Androidem si užijete léto plné zábavy.

5. Přístup zaměřený především na soukromí

V novém telefonu jsou vaše data aktivně chráněna systémem. Android pomáhá porazit špatné aplikace, malware, phishing a spam a pomáhá vám být o krok napřed před hrozbami. Například aplikace Zprávy pomáhá chránit lidi před 1,5 miliardy nevyžádaných zpráv měsíčně. Systém Android také poskytuje včasná doporučení, například vás při otevření aplikace vyzve k výběru preferencí sdílení polohy, aby vám pomohl učinit nejlepší rozhodnutí pro vaše soukromí.

6. Více zařízení, která spolu lépe spolupracují

Vyberte si z široké nabídky Chromebooků, chytrých hodinek se systémem Wear OS, zařízení Google TV a sluchátek s podporou funkce Fast Pair, jako jsou Pixel Buds, která lépe spolupracují s telefonem. Některé produkty Apple budou ve skutečnosti fungovat i se zařízením se systémem Android, například AirPods.

7. S aplikacemi a službami Google toho zvládnete víc

Na cestě na dovolenou si neumíte přečíst místní nápisy? Naskenujte text a nechte si ho okamžitě přeložit, abyste se rychle dostali do cíle. Upravujete dokument Google na notebooku, ale potřebujete ho dokončit na cestách? Můžete snadno pokračovat v práci i na telefonu se systémem Android. Společnost Google si zakládá na tom, že je užitečná, a to nejlepší ze společnosti Google je zabudováno v telefonech se systémem Android.

8. Sdílejte hudbu, fotografie a další obsah napříč zařízeními

Sdílejte hudbu, fotografie a další soubory mezi blízkými zařízeními se systémem Android a Chrome OS. Pro sdílení obsahu, jako jsou fotografie a videa, se zařízeními, která nejsou součástí systému Android, můžete snadno použít sdílení integrované do aplikace Fotky Google nebo několika dalších aplikací, které umožňují sdílet je s přáteli a rodinou a uchovávat je v organizované paměťové bance pro budoucnost.

9. Přizpůsobte si domovskou obrazovku pomocí widgetů Android

Widgety jsou užitečným doplňkem každé domovské obrazovky, díky němuž máte nejdůležitější informace přímo na dosah ruky. V systému Android je k dispozici 35 widgetů Google, takže ať už chcete mít snadný přístup k dopravním předpovědím Google Maps v reálném čase nebo mít připravené překlady, abyste mohli komunikovat s rodinou a přáteli, systém Android vám usnadní život.

10. Technologie, která je užitečná pro každého

Každý má svůj vlastní způsob používání zařízení. Proto vytváříme dostupné funkce a produkty, které fungují pro různé způsoby, jakými lidé chtějí poznávat svět. Ať už chcete používat zařízení, aniž byste potřebovali obrazovku, pomocí funkce TalkBack, nebo chcete zaznamenat, co se říká nahlas, a vytvořit přepis v reálném čase pomocí funkce Live Transcribe, systém Android vám nabízí řešení, kdy a jak potřebujete.

Jaká je vaše motivace používat Android?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (20)