iPhone dáte z ruky snadněji. Vyšla apka Switch to Android

Switch to Android aplikace iOS Apple App Store přesun dat

Přecházení mezi platformami iOS a Android bývá pro uživatele často velká věc. Nejen kvůli dost odlišnému prostředí nebo neustálému konkurenčnímu pošťuchování a porovnávání, ale také z toho nejzákladnějšího hlediska – přesunu všech potřebných dat z jednoho zařízení do druhého. Na obou stranách se vývojáři pochopitelně snaží docílit toho, aby měl uživatel při přechodu k nim co nejméně klacků pod nohami a měl ze svého rozhodnutí ještě o něco lepší pocit. Ze strany firmy Google potažmo systému Android v tomto ohled nedávno přišel nový šikovný nástroj.

Switch to Android aplikace iOS Apple App Store

V oficiální databázi AppStore s aplikacemi pro “jablečné” produkty se objevil nástroj jménem Switch to Android. Jeho úkolem je zprostředkovat přenos všeho potřebného ze zařízení se systémem iOS do přístroje s Androidem na pár jednoduchých kroků. Lze tak provést například i úplně bezdrátově prostřednictvím společného Wi-Fi připojení, nicméně jak radí oficiální web stejnojmenné starší služby, při použití kabelu se dají přenést například i uložené skladby (mimo ty z iTunes).

Nová aplikace nyní poslouží při přesunu dat z iPhonů do telefonů Pixel. Exkluzivita pro tyto Google mobily ale nemá trvat dlouho a kompatibilita má být zajištěna i pro jiné značky využívající Android.

Kolikrát v životě jste přecházeli z iOS na Android či naopak?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)