TOPlist

Evropská legislativa srazila iOS 18 na kolena: Uživatelé Applu přijdou o klíčové funkce!

AI od Applu v Evropě nebude
  • Evropští uživatelé Applu musí na umělou inteligenci zapomenout
  • Některé funkce se na starém kontinentu do iOS 18 nedostanou
  • Problémem je dle Applu evropská legislativa

Apple má pro své evropské fanoušky opravdu špatné zprávy. Některé funkce, které cupertinská společnost představila s operačním systémem iOS 18 pro nás totiž nebudou dostupné. Jedna z největších aktualizací iOS tak rázem ztrácí svoje kouzlo. Co všechno nám tedy bude chybět?

Podle novináře Marka Gurmana Apple minimálně v letošním roce zakáže svým uživatelům v Evropské unii funkce Apple Intelligence, iPhone Mirroring a SharePlay Screen Sharing. Problémem má být konkrétně zákon o digitálních trzích, který podle jeho slov společnost nutí snižovat bezpečnost produktů. Občané 27 států Evropské unie neboli takřka 450 milionů lidí se tak bude muset obejít bez tří zásadních funkcí nového iOS 18.

Apple Intelligence in 5 minutes

Apple Intelligence in 5 minutes

Potřeba je však říci, že se takovýmto způsobem rozhodla samotná společnost a Evropská unie tak podle dostupných informací Apple k ničemu netlačila a ani nevydala žádné stanovisko. Jednoduše řečeno, Apple se bojí evropské legislativy a není se čemu divit. Jen za pár dní se mu chystá EU oficiálně oznámit několik porušení zákona o digitálních trzích, ze kterých společnost pravděpodobně nevyvázne bez mastné pokuty.

Co si myslíte o absenci těchto funkcí v novém iOS 18?

Zdroj: Macworld

Jakub Jan Ondráček
O Autorovi - Jakub Jan Ondráček

Jakub je studentem gymnázia, kterého fascinují moderní technologie. Zajímá se především o operační systémy Android i iOS, elektromobily a umělou inteligenci. Velkou vášeň ale cítí… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)