Menu

Intel Remote Keyboard: snadné ovládání počítače z telefonu či tabletu

S nově vydanou aplikací Intel Remote Keyboard pro Android můžete připojit svůj telefon nebo tablet k zařízením řad Intel® NUC a Compute Stick a používat ho jako klávesnici a myš prostřednictvím dotykové obrazovky.

S aplikací Intel Remote Keyboard můžete ovládat počítač

S aplikací Intel Remote Keyboard můžete ovládat počítač

Kromě instalace programu Intel Remote Keyboard na telefon či tablet je také nutné nainstalovat hostitelskou aplikaci do ovládaného stroje, přičemž podporovány jsou operační systémy Windows 7 a Windows 8 ve 32- i 64bitové verzi. Další podmínkou pak je, že ovládané i ovládající zařízení musí být ve stejné (bezdrátové) síti.

Propojení obou zařízení je realizováno skrze QR kód, nicméně pokud jsou smartphone i počítač připojeny ke stejné síti Wi-Fi, není párování nezbytné, neboť Remote Keyboard umí automaticky detekovat příslušný stroj. Následně lze počítač ovládat přes klávesnici i pomocí trackpadu, který alternuje myš. Tapnutí jedním prstem odpovídá klepnutí levým tlačítkem myši, tapnutí dvěma prsty zastupuje pravé tlačítko myši; k dispozici je také funkce posouvání obsahu obrazovky posunem prstu po pravé straně displeje.

Jak stáhnout a nainstalovat Intel Remote Keyboard?

Program Intel Remote Keyboard zatím zaznamenal jen něco přes 500 stažení, ovšem známka 4,2 naznačuje, že se u uživatelů setkal s poměrně dobrou odezvou. 4,1 MB velký instalační balíček můžete použít na telefonech a tabletech s Androidem verze 4.0 a novější.

Podobné aplikace pro Android již nějakou dobu existují a nejsou vázány na konkrétní hardware – na našem webu jsme například recenzovali jednoduchý prográmek Remote Mouse, nebo výrazně pokročilejší Unified Remote. Pokud tedy chcete ovládat PC z telefonu či tabletu, máte na výběr z řady možností.

Používáte své zařízení s Androidem ke vzdálenému ovládání počítače? Podělte se o své zkušenosti a doporučte programy pro tyto účely v diskuzi pod článkem!

Zdroje: Android Central, Slash Gear, Intel.

 

Komentáře

Jarda

Jarda

23.6.2015 16:31

uvital bych to spis obracene – precijen klavesnice na PC je krapet pohodlnejsi ;-)

Fessy

23.6.2015 20:36

Zkoušel to už někdo? Zkoušel jsem to na Windows 8.1 64bit a nemůže mi to najít zařízení. Vypnul jsem i firewall.

Jelda

Jelda

24.6.2015 10:35

Tak sem to vyzkoušel, a funguje to perfektně na Intel NUC5i3RYH
Jinak malá oprava – funguje to pouze na Win8 na sedmičky tam ovladače nemaji.

Zdeněk

Zdeněk

24.6.2015 15:16

na win 8.1 nenajde pc zařízení

Láďa

Láďa

25.6.2015 7:56

Ja pouzivam uz delsi dobu PC Remote Beta (Android i WP odzkouseno) . Super aplikace, ktera jeste nezklamala. Velke plus je ovladani konkr. programu jako VLC, Youtube, XBMC a pod. App od Intelu je zda se mi v tomhle smeru trosku pozadu.

RSS (komentáře k článku)