Zuckerberg oznámil velkou novinku pro Instagram

Instagram předplatné Zuckerberg

Stamiliony uživatelů, klasické příspěvky hlavně ve čtvercovém formátu, plno grafických filtrů… a to všechno zdarma pro tvůrce i sledující. Takový vždycky býval populární Instagram, kde jste mohli začít sledovat téměř libovolného člověka či značku (a klidně taky zvířata a další zvláštní účty věnované všemožnému) a hltat jejich příspěvky bez omezení. Toto období ale evidentně pomalu končí. Mark Zuckerberg před pár hodinami oznámil, že se na této síti začíná testovat předplatné pro sledování prémiového obsahu.

Instagram
Instagram

Formu placeného přístupu si mohou aktivovat sami tvůrci (momentálně na území USA) a některé fotky či videa budou poté viditelné jen pro ty, kteří jsou kvůli nim ochotní sáhnout obrazně řečeno do peněženky. Šéf společnosti Faceb… pardon, Meta… zmínil konkrétně omezený přístup například do Stories nebo Live vysílání. O běžných příspěvcích řeč nebyla, ale pravděpodobně dojde i na ně. Dodejme, že na podobný způsob zpeněžení exkluzivního obsahu přešel nedávno i Twitter.

Byli byste ochotní platit kvůli příspěvkům na sociálních sítích?

Zdroj: Facebook, Anthony Quintano

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)