Instagram umožní sledování oblíbených. Bylo na čase

Instagram sledování oblíbených uživatelů algoritmus

Už je to pár let, co sociální síť Instagram přešla na zobrazování příspěvků na základě toho, jak rozhoduje algoritmus. Ten nám ukazuje fotky a videa podle jeho vlastní definice, co bychom asi mohli chtít zrovna vidět. Spousta lidí tento princi pochopitelně nesnáší, stejně jako na Facebooku. Právě od svého staršího a většího kolegy se ale Instagram začíná učit jednu šikovnou možnost. Sledování oblíbených uživatelů, jejichž příspěvky se budou zobrazovat častěji a nahoře.

Facebook už delší dobu nabízí u stránek, skupin či uživatelů možnost zvýhodnit jejich příspěvky v algoritmu tak, aby se mohly zobrazovat třeba okamžitě a hned nahoře. Tuto funkci jsme mimochodem zařadili i do našeho dřívějšího návodu, jak efektivně sledovat Svět Androida mimo hlavní web. Podobný princip teď začíná interně testovat i Instagram. Položku, která je v originále běžně nazvaná jako Favorites, objevil v menu například vývojář Alessandro Paluzzi. Můžete se mrknout na jeho Tweet, do kterého vložil několik snímků obrazovky.

Instagram
Instagram

Je z nich zřejmé, že sledování oblíbených účtů povede právě k zobrazování obsahu výše v kanálu příspěvků. Zatím není jasné, kolik profilů půjde takto přidat a Instagram ani oficiálně neoznámil, kdy má být novinka naplno zavedena.

Jak vnímáte zobrazovací algoritmy na sociálních sítích?

Zdroj: @alex193a

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)