Novinka v Instagram stories, samolepka umožní skupinový chat

instagram stories skupinový chat

Populární sociální síť Instagram neustále inovuje a přidává nové funkce a tím i možnosti svého využití. Tvůrci úzkostlivě dbají na to, aby platforma nabízela uživatelům co možná nejširší škálu užitečných funkcí a vlastností tak, aby jim usnadnila sdílení zážitků se svým obecenstvem. Největší rozvoj aktuálně zaznamenávají, mezi uživateli velice populární, příběhy čili Instastories. Právě Instagram stories nyní za použití samolepky v příběhu nabízí možnosti pro skupinový chat mezi uživateli.

Snadná a rychlá skupinová komunikace u příspěvku

Účelem Instastories je uživatelům umožnit snadné a rychlé sdílení svých aktuálních zážitků a pocitů nejen z cest, nejrůznějších akcí, ale i každodenního života. Důležitá je také komunikační povaha příběhů, celý systém je postavený na interakci mezi majitelem Instagram účtu a jeho publikem. K tomuto účelu aplikace kromě možností komentářů u příspěvků, soukromých zpráv a reakcí na Instastories nabízí celou řadu samolepek, které se do příběhů přidávají. Mezi takové patří například anketa, otázky, nebo kvíz. Nově Instagram stories přidává samolepku pro skupinový chat.

Jak začít skupinový chat v Instagram stories?

Využití samolepky nemusí být však jen pro uživatele, kteří pracují na komunikaci se svými sledujícími, ale i pro ty, kteří využívají Instagram jako prostředek pro domlouvání nejrůznějších akcí, případně pro diskuzi přímo v rámci jejího konání. Jak tedy do svých Instagram stories skupinový chat přidat? V první řadě je nezbytné aktualizovat aplikaci na nejnovější verzi. Následně postupujete jako při běžném vytváření příběhů. Vytvoříte příspěvek, který chcete sdílet, ve výběru samolepek zvolíte chat a napíšete téma o kterém chcete v rámci konverzace diskutovat. Vaši sledující pošlou žádost o přijetí. Tyto žádosti se vám zobrazí po rozkliknutí zobrazení instastories. Následně budete přesměrováni do directu a zde už vše funguje jako u klasických přímých zpráv.

Skupinový chat na Instagram stories je ideální příležitostí pro zjištění aktuálního stavu na párty, pro domluvu na skupinový výlet, ale i pro obecnou diskuzi na libovolné téma. Limit počtu členů skupiny prozatím není známý. Žádost o chat vám může poslat kdokoliv, kdo si zobrazí vaše instastories, nemusí se tak jednat jen o vaše sledující a známé. Je jen na vás, zda jeho žádost přijmete, či nikoliv.

Instagram
Instagram

Používáte na Instagramu soukromé zprávy?

Zdroj: Twitter

Barbora Koďousková
O Autorovi - Barbora Koďousková

Už jako malá propadla kouzlu počítačů a probouzejících se technologií. Své nejnovější poznatky vždy nadšeně sdílela se svým okolím. Přes svůj první, tlačítkový telefon Ericsson… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)