Instagram nás brzy zavalí reklamou. Je to ještě únosné?

instagram nová reklama

Společnost Meta brzy zavede na svou jednu z nejpopulárnějších sociálních sítí další formu reklamy. Hovoříme o Instagramu, přičemž reklama se dostane do výsledků vyhledávání. Změna je zatím ve fázi testování, ale Instagram ji plánuje v příštích měsících spustit plošně.

Na to jak budou fungovat v praxi si ještě ale nějakou dobu počkáme. V příspěvku Instagramu se však uvádí, že reklamy mají oslovit uživatele, kteří vyhledávají obsah, firmy a produkty. Mluvčí Instagramu, Shenny Barboza mezitím webu The Verge sdělil, že se reklamy zobrazí u výrazů, které mají spadat do komunitních a doporučujících zásad.

instagram nové reklamy

Kromě reklam ve výsledcích vyhledávání zavádí Instagram také zcela nový typ reklam, které budou chodit jako push notifikace. Tyto reklamy umožňují uživatelům připomínat si nadcházející události a důležité termíny. To se může hodit pro uživatele, kteří se chtějí například připomenout premiéru oblíbeného televizního seriálu. Notifikace vám může přijít buď den před před událostí, 15 minut před nebo přímo v době konání.

Instagram
Instagram

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Co říkáte na chystané reklamy na Instagramu?

Zdroj: The Verge

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)