Instagram odebírá jednu ze svých nejkontroverznějších funkcí

instagram sledování aktivit

Instagram se v poslední době snaží o neustále vylepšování a přidávání nových funkcí. Dokonce představil novou aplikaci Threads from Instagram. Tento týden však šéf Instagramu Vishal Shah sdělil, že se společnost rozhodla odstranit jednu ze svých vůbec nejstarších a nejkontroverznějších funkcí. Server Buzzfeed zjistil, že Instagram začal odebírat kartu Sleduji ze záložky srdíčka, tedy aktivit.

Funkce Sledování byla představena již v roce 2011 a předcházela funkci Prozkoumat, která je dnes velmi populární a lidé skrz ní objevují nové příspěvky. Ve své době šlo jistě o skvělý způsob, jak objevit nový obsah jelikož umožňoval uživatelům sledovat, co se komu líbí a co kdo komentuje. Jedinou podmínkou bylo sledovat dané uživatele. V dnešní době však existuje již zmíněná karta Prozkoumat a tak záložka Sledování zůstává nevyužita a nechtěna.

instagram záložka sledování aktivita

Mnoho uživatelů ani nevědělo, že se na jejich aktivitu mohou ostatní uživatele podívat. Funkce byla také zneužívána stalkery a tak ji Instagram jednoduše odřízl. „Lidé ne vždy věděli, že je jejich aktivita veřejně k vidění. To způsobovalo, že funkce nesplňovala svůj účel, ale byla spíše nechtěná. Nakonec jsme se tedy rozhodli funkci odříznout.“ řekl Vishal Shah. Dále podotkl, že karta má zmizet ze všech účtů během tohoto týdne.

Bude vám funkce Sleduji v Instagramu chybět?

Zdroj: phonearena.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)