Instagram začíná omezovat a blokovat účty autorům agresivních zpráv

Instagram nahlašování nenávistných zpráv

Sociální sítě nejsou vždy jen o bezstarostném procházení zábavného obsahu. Občas se stávají bohužel i nepříjemným místem, pokud si vás například vyhlédne nějaký neodbytný odpůrce. Ten vás přitom může obtěžovat jak v komentářích, tak i v soukromých zprávách. Na druhý zmíněný prostor se nyní hodlá zaměřit Instagram. Autory slovních útoků, které zmiňují například rasu nebo vyznání, bude nyní sociální síť postihovat. Instagram zavádí možnost nahlašování nenávistných zpráv.

Instagram
Instagram

Zatím není úplně jasné, ve kterých zemích a jazycích novinka funguje, ale pravidla jsou daná celkem jasně. Sociální síť nehodlá narušovat soukromí zpráv, takže je případné nahlášení v rukou poškozeného příjemce. Pokud se následně prokáže, že došlo k porušení pravidel, hodlá sociální síť kybernetického útočníka postihnout. Poprvé dočasným zákazem posílání zpráv. Pak trvalým zablokováním účtu. Instagram chce kromě nového nahlašování nenávistných zpráv zdokonalovat filtr, který by poznal nové účty, které byly přímo za účelem útočení vytvořené. Minimálně ve Velké Británii už sociální síť spolupracuje také s úřady, kterým chce nejzávažnější případy předávat.

Jaké máte zkušenosti s agresivitou ve zprávách?

Zdroj: Instagram

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)